Аналіз реплеїв про-гравців із К1.

Discussion in 'Фан зона' started by Zorro, Jul 13, 2015.

 1. Zorro

  Zorro Active Member

  Давайте обговоримо особливості К1, які, на мою скромну думку, аж ніяк не сприяють і не сприятимуть популярності "Козаків", як гри і тим більше - як кіберспортивної дисципліни, цікавої для широкої аудиторії. Пропоную такий формат: всі недоліки К1 описати короткими фразами у вигляді закликів із застосуванням сарказму.
  Розумію, що відтепер мене ненавидітиме більша частина старих гравців, але вважаю це необхідною мірою.
  Моя тема аж ніяк не має на меті нікого образити, тим більше - розробників моєї улюбленої гри. Вирішив викласти це саме в такому форматі, лише щоб показати абсурд деяких стратегічних рішень гравців, які, однак, мали успіх в грі. Створення теми зумовлене гарячим відстоюванням старих гравців необхідності "залишити все, як є".
  Отож, почну:
  "ВСІ НА КАМІНЬ! НАВІЩО НАМ ВИДОБУВАТИ ІНШІ РЕСУРСИ?!"
  "БІЛЬШЕ ФОРМАЦІЙ СТИСНУТИ В ОДНУ КУПУ!"
  "ДАВАЙТЕ ПРОВЕДЕМО РОЗВІДКУ, ПРОКЛІКАВШИ ЗАКРИТУ ЧАСТИНУ КАРТИ!"
  "ДАВАЙТЕ ВИКОРИСТАЄМО СВОЇХ ОФІЦЕРІВ, БАРАБАНЩИКІВ І ГУСАРІВ У ЯКОСТІ М’ЯСА ПЕРЕД МУШКЕТАМИ"
  "НЕХАЙ НАШІ МУШКЕТИ СТРІЛЯЮТЬ КРІЗЬ ЦЕ М’ЯСО І КРІЗЬ ОДИН ОДНОГО, ЇХНІ КУЛІ Ж САМОНАВОДЯТЬСЯ ТІЛЬКИ НА ВОРОГІВ"
  "ДАВАЙТЕ БУДУВАТИ КУСКИ СТІНИ НА РОДОВИЩАХ ЗОЛОТА. ВІДТЕПЕР ВОРОГ НЕСКОРО ПОБУДУЄ ТАМ ШАХТИ!"
  "ХРЕСТИК З КАЗАРМИ НА БАЗУ ВОРОГА, ПОВОЮЄМО ПОТОКАМИ ЮНІТІВ!"
  "ТИСЯЧА ГУСАРІВ/ГРЕНАДЕРІВ/МУШКЕТЕРІВ? - НЕ ПРОБЛЕМА! МОЯ ЄДИНА БАГАТОСТВОЛКА З НИМИ РОЗБЕРЕТЬСЯ!"
  "ПОТРІБНО БІЛЬШЕ "М’ЯСА"? - ПОЛК ДОБЛЕСНИХ СВЯЩЕНИКІВ ВИКОНАЄ ЦЮ МІСІЮ. ВОНИ І ТАК ОДРАЗУ В РАЙ"

  Все, що згадав. Якщо хтось має ще якісь враження чи прикрі спогади - приєднуйтесь :)
   
  Last edited: Jul 13, 2015
  CossackUA, Cors@r and condor_fly like this.
 2. condor_fly

  condor_fly Administrator Staff Member

  30-40 офіцерів продовбають коридор у будь-якій хмарі мільних ворогів
   
 3. Alex_D20

  Alex_D20 Active Member

  Цікаво те, що в українській гілці форуму поки що не виявлені ярі прибічники ідеї «залишимо все як є!!111» :)
   
 4. Unikron

  Unikron Active Member

  Це мабуть менталітет. Ми не проти старого, але чому не зробити його краще, доробивши щось нове і цікаве
   
  ALEGATOR1209 and Zorro like this.
 5. Zorro

  Zorro Active Member

  В тому і полягає розвиток. В Дота 2 оновлення і збалансування відбуваються постійно. Тому що без таких змін кіберспортивна дисципліна стає одноманітною, а отже - нудною, із вже напрацьованими та відточеними варіантами розвитку.
  Для РТС - ситуація трохи інакша. Але оскільки "Козаки" претендують і на історичну достовірність, то хотілось би побачити велике різноманіття юнітів, стратегічних ходів, розтягування фронту, флангові атаки, оточення, штурми і так далі.
  Поки що в К1, незважаючи на існування формацій, війна йде тільки купа на купу, струйка на струйку (даруйте, якщо це викликає у вас певні асоціації). Економічний розвиток одноманітний, реалізму в баталіях малувато. Порівнюючи навіть з WC III - стратегічна складова в останньому розроблена краще (існує декілька типів зброї і захисту, що зумовлює ефективність одних юнітів проти інших; досить велике різноманіття юнітів в кожній расі, що також вносить свою інтригу; раси гарно збалансовані і так далі). Зрозуміло, що в "Козаках" 6 ресурсів, а не 2, і націй в рази більше, а отже - і роботи до біса, але все ж, я думаю, що досягти цього всього можливо.
   
  Uzyol, Unikron and condor_fly like this.
 6. Uzyol

  Uzyol Active Member

  В СтарКрафт2 всього 3 раси і то з балансом постійно працюють. А в нашому випадку роботи просто непочатий край.
   
 7. Cors@r

  Cors@r Member

  Ну ті, що згадав

  1."Друже, ти збудував дерев'яну огорожу? Та нічого, в мене є селянин, що з нею вмить розбереться!"
  2. "Я Лінійний корабель 18 століття, я можу розгромити з десяток ворожих ескадр, але вибухнути від власних пострілів"
  3. "Вся історія, що ми вивчали - то є суцільна брехня! У 17-18 століттях вже існували робо-гармати, кораблі без екіпажу та повітряні кулі з налаштуваннями міжгалактичного супутника" - ну тут, може, дещо жорстоко:oops:
  4. "- Військо шикуйсь!
  - Ми не військо, ми офіцери і ми маємо командувати формаціями!
  - Ви!? Пхе... Які в біса формації? Кому сказав, шикуйсь! Зараз місто брати підете..."
  5. "- Державце, на нас насувається орда!
  - Та ні, то не орда. В юзера просто фантазії нема, от і наштампував гусарів."

  :):D:)
   
  Last edited: Jul 15, 2015
  maksn likes this.
 8. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Ну думаю, варто додати хоча б різні типи військ, які реально будуть відмінні за характеристиками. Наприклад, пікінери краще косять кінноту, але не витримують шквального вогню мушкетів. Кавалерія гарно б'є мушкетерів і мечників, одні гармати проти юнітів, інші - суто проти будівель тощо.

  А що до фраз... Ось трохи згадав із ігор на рандомних мапах і кампаній:

  "Пірати, пішли грабувати іспанців! От і гаразд. Зараз, я лише відійду на хвильку... Агов, ви якого бунт влаштували?"

  "Чхали ми на твою оборону." - галери

  "Нам треба більше золота, але щоб розширити золоті шахти треба золото!"

  "Чхали ми на те, що ми кораблі краще б'ємо на близькій дистанції. Хай нас розстрілюють, поки ми намагатемемося хоч раз влучити у їхній фрегат із мортири." - галери.

  "БУДИНКИ! БУДИНКИ! БУУУУДИИИИНКИИИИ НА ВСЮ МАПУУУУУУ!!!!!!!!!!" - селяни

  "Так, загін, шикуйсь! Сідати на кораблі! Ви тепер вже не загін."

  "Аааа! Вони знищили наш ринок! Заспокоїтися треба. Просто побудую ще один поряд із руїнами старого. І чхав я, що вони одразу ж його знищать. Побудую ще раз. І ще. І ще. І ще." - ШІ

  -Агов, ШІ, я знищив твої основні будівлі, але в тебе ще є селяни. Якого ти не розвиваєшся і нічого не робиш?
  - Error 404: Page not found.

  "Ти дальтонік? Ні? Начхати, я все одно зроблю все на екрані рожевим! Бу-га-га! Знайди-но кнопку "Зберегти"."

  "Ок, слухай мене. В тебе є 30 секунд на побудову убербази, а потім до тебе прорветься армія із 1000 татаринів і вони без варіантів знищать тебе. Удачі." - перша місія кампанії "Війна за незалежність", "Козаки: Європейські війни".
   
  Zorro likes this.
 9. condor_fly

  condor_fly Administrator Staff Member

  Доречі, кампанія за Україну найцікавіша і моя найулюбленіша кампанія у грі декілька десятків разів її проходив і не набридає, а перша місія у ній дійсно бомба.
  ОБОВ'ЯЗКОВО треба буде відтворити цю першу місію в Козаках 3!
   
 10. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  А для мене кампанії це якийсь жах. Хоча й захоплюючий. Але коли ти не туди пішов і втратив половину загону, або ж тупо невчасно приплив і зустрівся з ворожим лінкором - це не круто. До слова, першу місію в українській кампанії я так і не зміг пройти. :(
   
 11. condor_fly

  condor_fly Administrator Staff Member

  Нічого, візьмеш реванш в третій частині
   
  Deathdancerr and ALEGATOR1209 like this.
 12. Zorro

  Zorro Active Member

  О, це ж моя улюблена місія. Ну хіба що ще повстання Павлюка може позмагатися (якщо проходити її за правилами кампанії:)).
  Пройти насправді неважко. Це моя формула успіху (за умови, що кампанія в версії гри "Знову війна", а не в "Європейські війни"):
  1. На самому початку йдеш на північ, а не на захід (там буде ще кільканадцять сердюків, які приєднаються). Разом буде 34.
  2. Розділяєш сердюків на 2 загони, і тому, на який нападають турецькі пікінери, - наказуєш відступати, поки 2й загін з флангу їх розстрілює.
  3. Те саме робиш із 5 вершниками і загоном піхотинців.
  4. Швиденько заходиш в базу (якщо по дорозі захопив млин - зроби поліпшення). Після одного з повідомлень, тобі передають під контроль ворота - коли твої зайдуть - закрий їх (можна закривати і відкривати, поки вороги будуть ходити туди-сюди, ти їх перестріляєш).
  5. Йдеш на захід за старостою обороняти село. Я ставив своїх найсхідніше, трохи вище старостинського загону сердюків, ближче до відступу.
  Своїх треба контролювати по мішенях, бережи старосту (можна зберегтися на цьому місці).
  6. Після того, як піде навала татар і дружніх сердюків залишиться 1-2 - можеш одразу відступати на схід. Потім староста пошле всіх своїх в психічну атаку - йди за ними, трохи покоси ворогів (все одно доведеться їх потім бити). Але не попади під стріли татар.
  7. Коли староста покличе тебе на північ - йди :) Будуєш одразу кузню, 2 чи 3 казарми (не пам'ятаю вже, скільки там було можливо). Міський центр - селюків на безкінечність на їжу (після 20-ти - можна на дерево), казарми - сердюків на безкінечність на південь до воріт. Ворота на заході не забудь закрити)
  8. Ворожі татари після анігіляції старости і залишків його села стоятимуть під плато, на яке ти можеш вийти. Тому я брав своїх 20 сердів і розстрілював по одному вершнику зверху. Потім з'являється якесь повідомлення і ти можеш маніпулювати ворогами, закриваючи і відкриваючи ворота. Таким чином, перебиваєш їх усіх як собак. Якщо з якихось причин перебити їх не вдалося - в тебе достатньо селян, щоб вони також взяли участь у битві за ворота.
  9. До того як переб'єш всіх татар - зроби 2 поліпшення в млині. Коли прийдуть ляхи - заберуть ресурси.
  10. Береш усе своє військо і кілька десятків селян і ведеш їх на захід через західні ворота. Акуратно розбиваєш загін яничарів, який стоїть на горбку, захоплюєш їхні гаубиці. Селянами будуєш 3 шахти, поліпшуєш їх. (пріорітет - золото і вугілля. Золото потрібне на побудову сердюків і на самі поліпшення в шахтах, вугілля - тому що 1 вистріл сердюка тратить 3 вугілля і 1 заліза. Тобто вугілля треба в 3 рази більше).
  11. Разом із цим, поки вони всі йтимуть на захід, береш ще 5-6 селян і йдеш на місце старого села. Трохи західніше від твоїх південних воріт буде родовище каменю, постав біля нього склад і почни видобувати. За деякий час можна буде зробити ще 2 казарми.
  12. Після виконання всього цього - виграти місію нетяжко. Якою стороною піти - обирай сам. Я пробував по-різному і завжди успішно. Гаубиці добре б'ють піхоту, тому використовуй їх. Міський центр постійно клепає селян, тому можеш використовувати їх у війні. Постійно перед боєм перевіряй наявність вугілля і заліза. Не спіши йти на південь визволяти своїх поки не матимеш 200 сердюків. Часу достатньо. Часто зберігайся, щоб потім через якийсь баг чи помилку не розбити у відчаї комп ))
  13. Можеш побудувати ще 2 млини під час гри і якщо ти маєш 2 поліпшення в млині - то цілком вистачає 12 селян в сумі на 3 млини для того, щоб не відчувати потреби в їжі і більше не приділяти їй уваги.
  В "Європейських війнах" пройти кампанію тяжче, бо будинки не мають функції побудови юнітів на безкінечність і це треба постійно контролювати, трохи відволікає. Але загалом формула та сама.
  Ось і все, дякую за увагу)
   
  Last edited: Mar 13, 2016
 13. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Дякую за пораду, спробую пройти. (а на півдні сьоїть турецька шебека, ага, я знаю.))) Але от саме розбиття компів через якусь дрібницю чи раптове "розовіння" екрану і було основними проблемами К1. :(
   
 14. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Та там же інші кампанії.))) А я всі хочу пройти.)
   
 15. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Ну і, певно, найфайніша фіча всієї гри. Якщо це буде і в Козаках 3, то я буду стрибати до стелі від щастя.

  "Обвинувачуваний, суд виніс свій вирок. Від імені Його Величності Пана Гетьмана Богдана Хмельницького ми, суд великої Гетьманщини і всієї Русі, постановляємо: засудити Яна Шляктовича, селянина і підданого Короля Польщі, Литви, правителя Речі Посполитої, кюрфюста Священної Римської імперії, герцога Мазовії, сюзерена Пруссії, до смертної кари через четвертування міською брамою! Вирок оскарженню не підлягає і буде виконаний зараз же."
   
 16. Zorro

  Zorro Active Member

  Тобто? Маєш на увазі, щоб у кампанії був сюжет, де когось страчують?)
   
 17. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Маю на увазі, що юнітів можна вбивати, розпилюючи їх навпіл воротами.))))
   
 18. Zorro

  Zorro Active Member

  Туплю :)
   
 19. ALEGATOR1209

  ALEGATOR1209 Active Member

  Буває.))))
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice