Запитання до вельми шановних розробників

Discussion in 'Обговорення гри' started by condor_fly, Jun 4, 2015.

 1. БоевойБосяк

  БоевойБосяк Active Member

  Нажаль нема звідки чекати дива. Хоча, чесно кажучи, на диво й раніше не було надіїї. Сміливих ідей і раніше не було. Тепер нема поготів. А без них не можливо витягнути проект як Мюнхаузен сам себе за волосся. Наполеглевості, завзятості, собачої хватки, елементарної сили волі теж як не було, так нітрохи не прибавилося. Й технічні можливості завжди були на низькому рівні - в пік роботи браки гри усувалися ледве-ледве. А тепер я впевнений, що і з кадрами проблема Сезонная битва 3 - итоги 2 дня. Так що навіть якщо схочуть (а це окрема проблема) то не зможуть.
  Нема, просто нема підстав вважати що щось зміниться.
   
 2. StepanKryha

  StepanKryha New Member

  До сліз. :(
   
 3. БоевойБосяк

  БоевойБосяк Active Member

  І так, і ні.
  Так, з одного боку хотілося щоб вітчизняні розробники комп'ютерних ігор відродились, щоб продовжилася славетна серія ігор, в решті решт хотілося отримати цікаву гру та пограти в своє задоволення, як в славетні часи... Тому звісно шкода.
  З іншого боку... Напевне у кожного є такий знайомий: з усіх сторін відмінний чолов'яга, золоті руки, світла голова, але має ваду - багато п'є. І це єдина вада усе рушить, усі починання. Й такому чолов'язі ніяк не допоможеш - кинути пити за нього ти не в змозі.
  Так і з нашими розробниками. Хоча не зовсім так - у нинішньому вигляді контора не має ані світлої голови, ані золотих рук. А ось ваду має - це відсутність завзятості і цікавих ідей.
  Так, було багато перешкод. І вони завжди будуть. Але якщо в одній руці маєш ідею, а в іншій наполегливість, щоб цю ідею втілити, то долатимеш ці перешкоди.
  Але це не наш випадок. Зробити так, щоб розробники захотіли за будь яку ціну створити достойний продукт ми усі не в змозі, навіть гуртом. Це неможливо.
  Тому про що жалкувати? Контора якщо і далі буде працювати без ідей та завзяття - нічого путнього ми ніколи не отримаємо. До речі нас самих ніхто не жалкує - усі сподівання, які над щиро були видані авансом були повністю проігноровані.
  Якби контора мала гарну ідею, та втілювала її, та напів шляху сталася халепа - нехай кошти скінчилися, й проект закрився, ото - так. Було б шкода. В нашому випадку, правду кажучи, і жалкувати нічого. Нічого за душею (ідеї) не було - нічого на виході і отримали.
   
  StepanKryha likes this.
 4. Лев

  Лев Active Member

  Колись уся комп'ютерна розробка відбувалася в умовах гаража. Для України, яка все намагається робити в гаражі (гнати самогон, збирати рок-гурти, вести підпільну торгівлю і купа всього іншого) це дуже приваблива перспектива. Тож в період гаражного гейм деву нашому брату було значно легше. Натомість, настав час мастодонтів розробки, а бюджет найочікуванішої гри склав 240 мільйонів доларів. А для українських розробників краще або працювати віддалено на тих самих мастодонтів, іноді, навіть, створюючи їхні місцеві офіси, або йти за популярним для постсовкових країн шляхом - клепати браузерні ігри (це ж досі можна робити в гаражі).
  За нашими розробками не стежить світ. Ми часто не готові підтримати свій продукт гривнею. Я купив Козаків з кількох причин. Перше - це гра, яка подарувала мені багато приємного в дитинстві (з 7 років граю). Друге - Козаки дали мені змогу гордитися нашим. Третє - я й досі розраховую, що через цей і подібні проекти ми нарешті сягнемо вище.
  Що таке Тотал Вар? Переважно це конвеєр, який створює одне й те ж саме у новому вигляді й, зрозуміло, що деталізує свій рушій. Я думав, Козаки могли б зайняти якусь подібну нішу, адже гра не має повноцінного аналогу. А клепати можна в усі часові, континентальні стороні. Шотландію ж, оно, вигадали.
  Якось розпливчасто вийшло... Я сподіваюсь, що Козаки 3 - не останній проект відновленої GSC.
  І на останок. Часто може здатися, що форум - це гніздо ненависників гри і компанії через критику. Заперечую! Я люблю серію Козаки, у третю частину частенько можу засісти з батьком за довготривалими баталіями. Ростіть хлопці!
   
 5. БоевойБосяк

  БоевойБосяк Active Member

  Тому й необхідно в першу чергу в таких умовах випускати ЦІКАВУ гру. Хай не бере надсучасним двиглом (але і застоюватись не треба), хай деталізація не надхмарна, навіть деякі вади можна простити, перечекати - головне щоб на обрії було щось цікаве. Ми ж граємо в комп'ютерні ігри задля розваги, чи не так?
  Ось скажіть, чи було вам на протязі всього проекту Козаки 3 цікаво? Напевне ні. Хіба що до релізу, поки з головою не пірнули у саму багнюку, можна було нафантазувати будь-що. Гра посередня і багато емоцій не дарує. На скільки був живіший форум до релізу, і на скільки кволий опісля. Нема про що балакати, не цікаво.
  І це докір розробникам, який не можливо їм спустити. Робиш комп'ютерну гру? Зроби мені цікаво, нічого не знаю.
  Мене як нікого звинувачують в постійному хейтерстві. Та яке там хейтерство, проста констатація посередніх фактів і картина сама собою вимальовується невиразна.
  А пробачати посередність лише за те, що "це ж наші", вибачте, це не про мене. Он на англомовному форумі не так завзято критикували гру. Кожен крок контори завжди зустрічали черговим "Good job". Усе гаразд. І чого добилися? Гра стала краще? Ось зараз обурюються, що чекали що "колись потім" буде краще. А "потім" не сталося.
  Очевидно що потрібно передивитись підхід до розробки. Проблеми потрібно вирішувати, а не вибачати. Бо "це ж наші".
   
 6. Лев

  Лев Active Member

  Гра безумовно цікава. І ти з цим погоджуєшся, бо був фанатом або, принаймні, гравцем перших Козаків. Але той факт, що вона не привнесла нічого нового, звичайно, розчаровує. Це і є головною її проблемою. Я, особисто, нового не чекав, сподівався, що старе доведуть до ладу.
  Мені було цікаво. Мабуть, тому що мені сподобалася кампанія (хоч і ненадовго) і живий сервер для онлайн гри. Звичайно в К1 теж можна грати в мережі на піратських серверах, але, здебільшого, я граю з батьком і нам це незручно, він живе в іншій країні, тому в К1 ми грали лише, коли гостили один у одного, а тепер можемо частенько зависнути. Тож у мене передусім суб'єктивні мотиви уподобання. І хоч як би вона мені наганяла приємні емоції, я теж якоюсь мірою маркований хейтером, бо хочу кращого.
  Здається, що гра задумувалася по принципу "дєла била вєчєрам, дєлать била нєчєва", а їсти хочеться хліб не лише з маслом. От вони й пішли шляхом бліцкриґу, зробити гру, яка завідомо має фанатів. Плюс у тому, що вона все ж таки вийшла антуражною.
  А це гарна підводка для мінусів. Чогось аж наднового я не чекав, робив ставку на моди, якось припала мені ця ідея. До перших козаків моди були якісь суттєвіші ніж корекція кольору. З цього випливає перша проблема - гра немодотворча. А моди - це важливий аспект живості форуму. Через це англомовна гілка і живіша. А друге - відсутність діалогу із розробниками. Зараз особливо смішно виглядають закиди Кондора (а як би ви ставилися до такої-то новації?). Я розумію, що він теж мав передрелізний романтизм.
  За англосаксонською культурою помітив особливість, їх консерватизм проявляється майже усюди, вони не готові під старою маркою бачити щось нове. Звідти й ціла купа нових назв одягу, які походять від назви бренда (один бренд - одна шмотка). Цікавіше це спостерігається на культовій серії Зоряні Війни. Англосакси люто ненавиділи трилогію пріквел за те, що вона привнесла щось нове у вигаданий всесвіт, але фанатично хвалять нову незавершену трилогію, яка максимально повторює оригінальну трилогію.
  Якщо це апеляція, то я не про це казав. Я вів мову про український ринок. Для нього дуже важливо, щоб Україна створювала серйозні ігри та купляла їх - це атмосфера, у якій гарна ідея може перетворитися на перспективний проект, а в подальшому і подарувати щось нове, що ми так омріюємо, що свого часу зробили Козаки 1 і Сталкер. Без живого ринку, скоріше за все, ці ідеї поповнять полиці "а як гарно ми вигадували, правда, жаль, в нашій країні це до сраки"...
   
  StepanKryha likes this.
 7. StepanKryha

  StepanKryha New Member

  Шановні розробники, чи було у вас в планах додати звуковий супровід у момент, коли закінчується кількість житлових місць/закінчуються ресурси ( або майже закінчились )? Бо колись на стрімі, під час турніру, Євген Григорович сказав, що це хороша ідея, і обов'язково подумає над цим. Проте пройшло чимало часу, а про цю " фічу " не чути абсолютно нічого. :(
   
 8. J0keR

  J0keR Well-Known Member

  вам выдали помощника (пусть и за деньги), если уровень игрока не позволяет самостоятельно за этим следить - играть с помощником его удел
   
 9. StepanKryha

  StepanKryha New Member

  Та ну, ти серйозно? Вся його допомога всього-на-всього лише у звуковому повідомленні. За гравця не робиться нічого, лише нагадує про ліміт чи кількість ресурсів. Уся суть у тому, що під час війни з противником, гравець зазвичай не помічає такі дрібні деталі як порох абощо, особливо на початковому рівні. Як приклад нагадаю про гру - " warcraft 3 ". Вона хоч і вимагає мікроконтролю та великої уваги до деталей, але сповіщення все одно є. І цим гравцю стає просто приємніше грати. До речі, саме такі маленькі бонуси для гравця і дають приємніші враження від гри. :)
  І, будь ласка, пиши українською в українській гілці. Якби я хотів російських відповідей - писав би у російських обговореннях - мені не складно. Все ж це лише прохання, а не наказ. Без образ. :)
   
  Last edited: May 12, 2018
 10. J0keR

  J0keR Well-Known Member

  не переживай, я не обиделся... я везде буду писать только по-русски, хотя родился и 37 лет уже почти живу на украине )) ну а читать/отвечать или нет, это уже твое дело, без обид ;)

  ну а по делу, я абсолютно не против новых "фишек", даже таких, как голосовое оповещение о истечении ресурсов, но ты и сам знаешь, что этого не будет... по крайней мере не в этой игре )
   
 11. qTiger

  qTiger Member

  Чому? Тому що ти українофоб і російський нацист. Ненавидиш українців Може нам перестати говорити російською?
   
 12. J0keR

  J0keR Well-Known Member

  потому, что "я так хочу"... а ты хоть на иврите излагай - твое право ))
   
 13. StepanKryha

  StepanKryha New Member

  Прекрасно розумію твої почуття, і, на жаль, їх розділяю. :( Але як повідомляли раніше, на нас чекає оновлення. " 2. Ми працюємо над дуже великим оновленням, яке вже скоро побачить світ. Там буде багато нового для Козаків 3, плюс виправлення ряду помилок ". Нагадаю, що цій грі майже 2 роки без 4 місяців, проте звичайні гравці роблять гру кращою, завдяки модам. І ніхто не забороняє розробникам додати щось із цих модифікацій. Чого вартий тільки мод для ландшафту, у якому з'явилися тварини ( ! ) в козаках. Це вже щось, то означає. :)
   
 14. J0keR

  J0keR Well-Known Member

  написал тебе в лс кой-какую инфу, почитай...
   
 15. qTiger

  qTiger Member

  потому, что "я так хочу"... а ты хоть на иврите излагай - твое право ))
   
 16. БоевойБосяк

  БоевойБосяк Active Member

  Як ти сам зазначив - майже двох річна практика показує що розробники так нічому й не навчились. Не навчились виставляти пріоритети, ставити мету, досягати її. Усе на що були вони спроможні - усе це вже покладено на стіл. Ніяких прихованих тузів у рукаві чи під столом нема й не очікується. Дивувати розробники теж не навчились. Не варто розраховувати на дійсно глобальні переміни в по факту вже відпрацьованому проекті. Згадайте лише з яким пафосом колись презентувалась людська рамка виділення юнітів! Хоча вона повинна була бути с початку, а інакше це недолік - усе подали нам як велике досягнення. Розуміння що в наш час є досягненням в ігровій індустрії до розробників теж не прийшло.
  Особисто я прогнозую "глобальну" переміну у вигляді деякого редизайну. Щось в інтерфейсі поміняють, перероблять, можливо добавлять. А що? Як в Майкрософт офісах 2003 і 2007 років, хто користувався той зрозуміє. Все те саме, тільки розташовано повністю по іншому.Чим не глобальні переміни?
  А про моди... Розробники с самого початку говорили, що якщо вам щось не подобається у грі - можете самі переробити за допомогою модів. Привносити ж вдалі речі в основну гру - це даремний труд ля розробників. Проект вже відпрацьовано. Основні кошти як за новинку отримані. Сили волі щоб запропонувати дійсно щось глобальне, за яке не соромно ще раз вимагати кошти нема і не було.
  Нема підстав чекати чогось цікавого. Гасло усього проекту: "Козаки 3 - нічого цікавого". На жаль.
   
 17. StepanKryha

  StepanKryha New Member

  Хаха, твоя правда! Все так і було. Я зараз просто регочу з цього. :D
  І з іншим, не можу не погодитись. Хоч я і часто бачив, як ти критикував розробників, на мою думку, занадто багато та даремно, проте зараз, я розумію, що ти на 100% мав рацію. На жаль. Після порожніх очікувань у 1.5 року, перестаєш сліпо вірити у покращення гри, без дійсних результатів, хочеш ти цього, чи ні. Шкода, що тут немає смайлу плачу, бо саме у цій ситуації його так не вистачає. :(
   
 18. БоевойБосяк

  БоевойБосяк Active Member

  Звісно мій підхід можна критикувати. Але за весь час так і не зустрів представників протилежного напрямку. Якось не існує хоч в який не будь суттєвій кількості фанатів третьої частини. Якщо говорити відверто і прямо (як я) гра посередня й зовсім не надихає. А якщо згадати що й технічних недоліків вона мала (та й досі має) велику кількість... Й все це при величезних очікуваннях аудиторії, що розробники самі тільки розпалювали... Плюс погане позиціювання проекту та ганебна робота з аудиторією. В підсумку маємо що маємо.
   
  StepanKryha likes this.
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice