Ankieta odnośnie Ukrainy

Discussion in 'Propozycje' started by arpe, Apr 18, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Na forum ukraińskim pojawiła się ankieta odnośnie frakcji Ukraina. Jest ona przeglądana przez osoby związane z GSC.

  Ja w niej wziąłem udział i zagłosowałem za 2 opcją.

  Pytanie w ankiecie padło: Na temat zmian w ukraińskiej frakcji.

  I są 3 możliwe odpowiedzi:

  1. Tak trzeba radykalnie zmienić wszystko.
  2. Dodać kilka korekt poprawić balans (propozycje od społeczności)
  3. Nic nie zmieniać wszystko jest super.

  Dla przypomnienia w cossacks1 w frakcji ukraińskiej jednostka Serdiuk była zbyt mocna. Nawet Ukraińcy to widzą i chcą poprawienia balansu w tej dziedzinie.

  Wynik w ankiecie na dzień pisania tego tematu jest taki:

  1. 2 głosy
  2. 22 głosy
  3. 7 głosów

  Link:

  http://www.cossacks3.com/forum/index.php?threads/Україна-в-грі.192/page-3#post-26499

  Możecie sobie ankietę przetłumaczyć w tłumaczu, lecz ostrzegam róbcie to zdaniami, pojedynczymi słowami, nie jako całość.
   
  Hetman_Polny and [PR]Ernest like this.
 2. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Ta ankieta teraz jest bez sensu. Każdy normalny rozumie, że tuż przed, a może nawet już w trakcie bety nie ma co liczyć na radykalne zmiany, które są oczywiste w przypadku jednostek Ukrainy.

  Tam żadna jednostka nie trzyma się kupy. Sediuki, Hetmany są OP. Rejestrowi tworzą się za szybko. Sicze są nie z tej ziemi, że o okrętach nie wspomnę. Nie ma zato Czerni, która w powstańczych armiach na Ukrainie nieraz tworzyla liczebną większość. :D

  Czyli w tej ankiecie właściwa jest pierwsza odpowiedz, ale ludzie wiedzą, że ona teraz nie ma szans, wiec głosują na drugą opcję, bo widzą potrzebę zmian, ale zdają sobie sprawę z braku czasu na prawidłowe zmiany.

  Ostatnia opcja jest raczej dla kogoś, kto nie jest za bardzo zorienotwany w historii, tej realnej ani kozaków w grze.
  To raczej dla maniaków całkowicie nierealnej wielkości i siły ówczesnej Ukrainy oraz jej OP jednostek w grze.
   
  Last edited: Apr 19, 2016
 3. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ma jak najbardziej sens bo żaden problem nawet po premierze zmienić troche statystyki serdiuków. Hetmani wcale nie są tacy opłacalni. Kosztują bardzo dużo złota wybudowanie, a utrzymanie również zżera złoto. Gdybyś grał kiedykolwiek multiplayer to byś wiedział, że nikt ich nie rekrutuje. W Ukrainie zawsze wygląda to tak: Serdiucy 78 ataku z obiema szybkostrzelnościami w uniwersytecie stanowią główną siłę Ukrainy. Jako osłonę rekrutujesz kozaków rejestrowych. Przykładowa armia na 20pt wygląda tak: 400 serdiuków i 900 kozaków rejestrowych.
  Nikt nie buduje ani hetmanów ani kozaków siczowych. Zresztą, ja mam Ci mówić jak się gra o znawco?
   
 4. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Sam sobie zaprzeczasz.
  Po co ankieta skoro wiadomo, że większe lub bardziej istotne poprawki możesz dostać po premierze?
  Wyniki z góry są wiadome, realna pozostaje tylko opcja 2.

  Nie pojmujesz, że cała taktyka, strategia i jednostki były w C1 skopane?
  Nie ma znaczenia co grałeś w MP, bo wiadomo, że wybierałeś najbardziej efektywny sposób na wygraną w sytuacji kiedy dysponowałeś nieprawidłowymi jednostkami. Właśnie dlatego tworzono OP serdiuki i rejestrowych, którzy w miarę szyko tworzą się stanowiąc zasłonę oraz siłę wiążącą. W takiej sytuacji inne jednostki były niemal niepotrzebne.

  Sicze poza szybkością nie oferują zbyt wiele, w walce są wrażliwe, więc w typowej masówce w MP są mniej przydatne.
  Zobacz jednak jakie statystyki mają Hetmani! Przecież to jacyś nadludzie, tylko tworzyli się bardzo wolno. :D
  Dlatego w szybkiej grze ich nie robi się, bo po co, kiedy możesz tworzyć dwa typy jednostek i to wystarcz, aby wygrać.

  Ukraina była OP, sam to w końcu przyznawałeś na anglojęzycznym forum. Czyli trzeba tam większych zmian, ale na to nie ma już czasu, więc wyniki ankiety zgóry są oczywiste. Po co za tem ankieta, skoro z góry wiadomo jak ona wypadnie?
   
 5. arpe

  arpe Active Member

  Czuję że tematy związane z balansem będą HOT zaraz po wyjściu gry... Możliwe że nawet i przed jak tylko dostanę dostęp zaraz obadam co się zmieniło. Szykują zakrojoną akcję promocyjną.
  Były pytania odnośnie formacji mają zyskać na znaczeniu. Nikt nie wie tak szczerze co oni tam pozmieniali w grze. Może nic ? a może cały balans...

  Ukraińcy mają swój świat tam odnośnie gry razem z Ruskimi. Pomysłów znacznie więcej niż na angielskich forach. Osoby związane z firmą GSC przeglądają czasami tylko właśnie ich tematy. Nigdy jeszcze nie widziałem by np Atem wchodził na angielskie forum odnośnie sugestii itd, a na ruskim jest często.

  Dlatego też ta ankieta na pewno cenniejsza niż np tematy na angielskim dla nich.
   
 6. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Nie rozśmieszaj mnie, ankieta której wyniki są z góry wiadome, jest bez sensu.
  Moje stwierdzenie potwierdza fakt, że wzięło w niej udział mniej niż 50 głosujących na forum gdzie większość to chyba ludzie z Ukrainy. Czyli co to za ankieta, skoro nawet Ukrańcy do niej nie palą się?

  Szkoda, że twórcy mało zaglądają na anglojęzyczne fora, oraz są tam mniej aktywni, bo to sugeruje, że ograniczają się do ubogich rynków Ukrainy i Rosji. Nie reagują na to czego oczekują inne, finansowo bardziej interesujące rynki. :(
   
 7. arpe

  arpe Active Member

  Teraz pewnie nie mają tyle czasu, do tego tam połowa to twoje pomysły :p A pisali że gameplay będzie z C1, więc mają się powtarzać, kłócić... Gdyby brali pomysły od każdego to by musieli wydać z 10-20 różnych wersji gry. Jasno napisali że będą narzędzia moderskie dla każdego :)
   
 8. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Buacha, ha, nie to, że chwalę się, ale moja C3 wish list jest 5 razy popularniejsza niż ta w/w ankieta.
  Moje propozycje ws C3 economy są 3 razy popularniejsze niż w/w ankieta.
  Inne szczegółowe propozycje oraz tematyka SP też są dość popularne. :)

  Jak widzisz, ludzie wolą szukać nowych propozycji niż obstawać przy starym C1, czy MP. :D

  Dziwi mnie, że to nie dociera do GSC. Czyżby nie wiedzieli, że kilent nasz pan, spełnianie jego życzeń to podstawa dla dobrej sprzedaży oraz sukcesu producenta. :cool:
   
 9. arpe

  arpe Active Member

  Już ci pisałem to że twoje tematy mają odwiedziny jest spowodowane tym że są na angielskim forum oraz tym że są kontrowersyjne, ludzie się bardziej denerwują i atakują niż dawają like. Ale poważnie jestem już zmęczony całym tym zamieszaniem z twoimi propozycjami. Wolał bym się skupić na czymś innym :/ i o czymś innym porozmawiać :(
   
  Aduhi and [PR]Ernest like this.
 10. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Są popularne pod względem hejtu na Ciebie i te pomysły. Gdybyś takie rzeczy pisał na ryskim czy ukraińskim to byś juz zycia nie miał. Żaden poważny gracz nie poparł Cie.
   
  Aduhi and arpe like this.
 11. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Już ci tłumaczyłem, że hejt nie dodaje, ale ujmuje popularności, bo na dłuższą metę jest nudny, tak jak nudne jest twoje hejtowanie mnie. Wielu fanów popiera moje propozycje, co więcej nie ja byłem autorem takich tematów jak np. AI, czy Moral like C2, a kwestie te są również bardzo popularne.

  Całe szczęście nie uczęszczam na fora ukraińskie i rosyjskie, bo tam nazbyt często widoczny jest oczywisty spam, off topy oraz bezmyślne bijatyki. Widać to choćby po tematyce ich forów, postach oraz licznych banach, o których wspominał arpe.

  Poważni gracze mnie popierają, bo poważny gracz to także kulturalny, światły gracz, który dostrzega meritum sprawy. Poważny gracz nie kwęka, że mam inne zdanie, bo każdy może mieć własną opinię w kwestii tej gry.
  Dlatego na likes nie narzekam, mam ich dużo. :)
   
  Last edited: Apr 19, 2016
 12. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Głos na dwójkę poleciał.


  Jest też ankieta na temat ukraińskiej cerkwi.

  Dla niezorientowanych - w Kozakach 3 zmienił się model tego bundynku, znaną z pierwszej części Cerkiew św. Eliasza w Subotowie zastąpił Sobór Mądrości Bożej w Kijowie (obrazek porównawczy w poniższym linku).

  Ukraińcom wydaje się podobać ta zmiana (2/3 głosów na obecną chwilę). Twierdzą bowiem, że skoro inne państwa mają budynki na podstawie tych najbardziej znanych (typu francuska Notre Dame itd.) to Ukraina też powinna.

  Mi osobiście jednak jakoś bardziej podoba się ta z pierwszej cześci, bardziej pasuje stylem do reszty budynków.

  Tutaj link do ankiety:
  http://www.cossacks3.com/forum/index.php?threads/Доля-української-церкви.4846/
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice