Dyskusja ogólna

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Hetman_Polny, Jan 12, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Ja bym musiał wrócić do gry i więcej grać by się przekonać. Ogólnie zmiany fajne.
   
 2. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ciężko stwierdzić czy się opłaca ich rekrutować, nie zapominaj że mają dłuższy czas ładowania strzału. Nie ma też zbytnio punktu odniesienia do innych jednostek, ponieważ WSZYSTKO zostało zmienione. To da się dopiero stwierdzić po jakimś tygodniu gry większością krajów.
   
  Aduhi likes this.
 3. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Szkockie jednostki w polskiej wersji mają tłumaczone nazwy przez google translator :D

  Covenant pikeman - Pikinier Covenant
  Covenant musketeer - Muszkieter Covenant

  Bow clansman - Łucznik klan
  Sword clansmen - Szermierz klan

  Lancer - Ułan
  Raider - Bombowiec (xD)

  + jeszcze błędy z podstawki typu Papież itd
   
  [PR]Ernest likes this.
 4. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nikt za darmo nie pracuje.
   
 5. Aduhi

  Aduhi Member

  Kupiliście te dodatki? Jeśli tak to gdzie?
  Jestem chętny ich wesprzeć, jednak ceny oraz sam zakup (gry pudełkowej) na razie mnie wstrzymuje. http://store.steampowered.com/app/615380/
  https://mediamarkt.pl/search?query[menu_item]=&query[querystring]=Kozacy+3
  Oczywiście z podanych linków wynika jasno, że przez steam'a koszt wyniósłby mnie jakieś 110 zł (za grę wraz ze wszystkimi dostępnymi dlc), a kupując w media markt muszę wybulić 90zł za sam dodatek Days of Brilliance (+parę plakatów itp.).
  Jako że nie zwykłem kupować gier przez internet jeszcze trochę poczekam :(... (w grę zazwyczaj wchodziły tylko wersje pudełkowe z racji kiepskiego neta, który nie nadaje się za bardzo do pobierania dużych plików w krótkim czasie).

  Tak więc skąd (ewentualnie) kupiliście dodatki i jak wrażenia? Osobiście bardzo podoba mi się wygląd zarówno budynków, jak i jednostek Szkockich.
   
 6. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Poczekaj aż wydadzą wszystkie DLC i wtedy kupisz sobie cały produkt a nie tak w kawałkach.
   
 7. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To sobie poczekasz pare lat. Do takiej Europy universalis IV dodatki wychodzą cały czas, a jest już 4 lata po premierze. To nie chodzi, jak się niektórym wydaje o poszatkowanie gry i wydaniu w kawałkach, tylko o rzeczywiste rozsZerzanie zawartości i podtrzymywaniu gry przy życiu jak najdłuższy czas. Kiedyś grę wypuszczano i dawano maksymalnie jednego pacza o robiono nową grę. W tych czasach gra jest dłużej wspierana, twórcy mają dzięki temu pieniądze, a my cieszymy się ze nasza gra dalej jest rozwijana.
   
  arpe likes this.
 8. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  Parę lat to nie, jak się gdzieś w październiku zabierze za zakupy to akurat będzie miał pełną podstawkę.

  [​IMG]
   
 9. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nie wiem czy ten harmonogram jest dalej aktualny. Popatrz premierę na maca i linuxa. Przekładana była dosłownie jakieś 5 razy już.
   
 10. Aduhi

  Aduhi Member

  W sumie, nie jest dla mnie problemem wyłożyć 110 zł (na steamie), ponieważ jest dużo gier które też mi się podobają, a kosztują koło 200 zł nierzadko przekraczając tę kwotę. Problem jednak w tym, że odstraszają mnie formalności związane z zakupem. Przelewem ponoć nie można płacić. Kupując wersję pudełkową mam ten komfort, że gra instaluje się w 30min (też zależy jak duża gra bo taki Wiedźmin 3 o dziwo instalował się z płyt 2 godziny) i muszę jedynie zaczekać, aż gra ściągnie wszystkie patche. W przypadku ściągania jest o tyle gorzej, że proces może się ciągnąć przez cały dzień. Sytuacja jest kiepska zważywszy na to, iż w Media Markcie nie ma nawet wszystkich dodatków dostępnych, co zmusza mnie do dalszego czekania.

  Nie wiem. Na razie nie śpieszy mi się. Ewentualnie pozostanie mi zaopatrzyć się w PaySafeCard i uzbroić w cierpliwość.
  Ps: Ma ktoś z was dodatek ze Szkocją? Jak wrażenia?
   
 11. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Czytuje ktoś z was Ospreye?. Proponowałem im w mailu kilka polskich bitew do serii ,, kampanie " m.in wielkie zwycięstwo nad Kozakami i Tatarami pod Beresteczkiem , Kircholm , Kłuszyn , Chocim a także Bitwę Warszawską 1920. I właśnie ta ostatnia jest w ankiecie wydawnictwa na nową książkę w serii ,, kampanie" , na razie prowadzi. To jak panowie głosujemy!
  link do ankiety https://ospreypublishing.com/store/military-history/series-books/campaign
   
 12. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  To nie jest ankieta "na nową książkę" tylko ankieta "jaką książkę byście chcieli zobaczyć" czyli zwykłe badanie oczekiwań. Także wygrana niczego nie gwarantuje, a wydawnictwo i tak na koniec dobiera sobie tytuły według własnego widzimisię.

  Propozycji i pomysłów jest dużo, książki z danych serii wydawane są ze sporym dystansem czasowym (czasem nawet 3 miesiące), a dodatkowo jeszcze zapowiadane są preordery na kilka miesięcy do przodu. Dlatego też nie nastawiałbym się szcególnie entuzjastycznie do tych ankiet bo nie jest to żaden czynnik decydujący a nawet jak jakiś tytuł wygra taką ankietę to daną książkę można równie dobrze zobaczyć i za X lat później.

  A same Ospreye mogą być. Część została nawet wydana w Polsce w naszym ojczystym języku, jednak ze względu na ich słabą sprzedaż w kraju nad Wisłą zaniechano dalszego tłumaczenia na język polski.
   
 13. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Od kilku miesięcy Ospreye ponownie są wydawane przez wydawnictwo Napoleon V. Co do ankiety to na pewno lepiej by wygrała nasza bitwa bo daje większą szanse na ukazanie chwalebnego kawałka naszej historii nieświadomym tego ludziom na zachodzie.
   
  ★ Szeryf ★ likes this.
 14. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  Ooo, to nie słyszałem. Dobra wiadomość :) To już będzie chyba trzecia próba zaistnienia tych książek na naszym rynku. Oby tylko nie skończyło się jak poprzednio.
   
 15. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  http://napoleonv.pl/category/467395/osprey.html Całkiem sporo już tego wyszło z wielu różnych cyklów Ospreya w tym 10 zeszytów kampanii. Szkoda , że póki co dla twórców Ospreyów wiek XVII to niemal tylko Angielska Wojna Domowa chociaż wiadomo to historia ich kraju ale bitew w tym czasie interesujących było od groma ( Biała Góra , Beresteczko , Rocroi , Kłuszyn). Kupowałem wcześniej Ospreye wydawane przez Amercom ( mniejsze książeczki z płytami dvd jako dodatek) ale z racji , że wydawnictwo posprzeczało się z Ospreyem wiele fajnych bitew pominięto ( zwłaszcza ze Średniowiecza). Ale teraz nowe wydawnictwo ma okazje to nadrobić a ja trochę w nich zainwestować xD.
   
 16. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Czyli już za parę dni nowe Dlc. Ale ja pewnie dopiero 30 Maja zobaczę darmowe frakcje i póki co tyle. Na razie jak dla mniej tych kampanii nie opłaca się kupować. Może w razie obniżki się skuszę ale singiel w Kozakach 3 imo jest dużo gorszy niż w jedynce. Swoją drogą ciekawe kiedy wyjdzie mini-dodatek z reformą wojskową dla Turcji ( była o tym mowa). Póki co dają im jedynie ciężką kawalerie i tyle. No i cieszy jakaś nowa jednostka dla Hiszpanii bo wyglądali bardzo ubogo jedynie z muszkieterami. Moim zdaniem w Sierpniu wyjdzie dodatek z kampanią Algierską ( nowa jednostka Beduin) i wspomniana łatka z nowocześniejszymi jednostkami tureckimi ( Nizam-I-Cedid). W Lipcu zobaczymy Tatarów a Litwę we Wrześniu , tak coś czuje. Najbardziej czekam na to jak rozwinie się wątek unit-packa , który ma się kiedyś ukazać ( koniecznie nowe oddziały dla Anglii , Hiszpanii i przede wszystkim Wenecji). Ogólnie zdaje mi się , że do końca roku kalendarzowego będą wydawać różne dodatki , patche. W 2018 wezmą się pewnie za nowy projekt jak już nadoją hajsu.
   
 17. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Szczerze? Nie masz pewnie już co liczyć na żadne zmiany poważniejsze w Turcji :) widziałeś jak w tym paczu dokopali Turcji? Najbardziej oberwała właśnie turcja. Wcześniej janczar kosztował 6 złota, a teraz 13, podobnie sprawa ma się z kosztem tatara. Bardzo oberwali, jak to sprawdzałem to tylko hetman ukraiński równie mocno oberwał. Twórcy wzięli sobie za cel zniszczenie Turcji chyba, tak to wygląda.
   
 18. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Zachowują się odwrotnie niż powinni , należało ją wzmocnić (ulepszyć bieżące jednostki i dodać nowe). Oby się jeszcze opamiętali , jak przy okazji wydania Sierpniowego Dlc nie dadzą Imperium Osmańskiemu reformy wojskowej to już chyba nigdy.
   
 19. Dżingobell

  Dżingobell New Member

  U was też Portugalia ma zwykłą stocznię zamiast tej unikalnej z Kozaków 1?
   
  [PR]Ernest likes this.
 20. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Tak , dla mnie to dziwne.
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice