Dyskusja ogólna

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Hetman_Polny, Jan 12, 2016.

 1. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Z tą Turcją bardzo źle to rozgrywają. Zamiast zmniejszać koszt i czas werbunku ich jednostek to postępują odwrotnie. Myślałem , że wzmocnią jej dotychczasowe jednostki i dodadzą jej reformę wojskową z nowocześniejszymi oddziałami ale w tej chwili to chyba dalekie od realizacji. Natomiast ta ich nowa jednostka kawalerii ma aż 7 punktów ochrony przed bronią białą podczas gdy Husaria ma ich tylko 2 ( jeszcze zmniejszyli jej maksymalny atak). Powinni dać Turcji możliwość stosowania ulepszeń pancerza ( w kuźni i w akademii) a nie dawać aż tyle na wstępie. Husaria powinna być lepsza od Witezia , Ciężkiego Spahisa ( Gdzie byli pod Wiedniem?) czy Saksońskiego Kawalerzysty a nie gorsza a na dodatek rekrutująca się sporo wolniej od nich. Ci nowi pikinierzy hiszpańscy też są przesadzeni - za łatwo pokonują pikinierów 18- wiecznych i lekką jazdę np. najemnych kozaków lub polskich lekkich jeźdźców. Napisałem do nich odnośnie ich planów na temat Algierii i Turcji , zobaczymy co odpiszą. Wspomniałem też , że powinni wreszcie dać jakieś jednostki Wenecji bo to frakcja widmo póki co.
   
 2. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Twórcy odpisali mi , że Turcja nie dostanie 18- wiecznych jednostek. Za to dostanie nowe dostępne w wieku 17-tym ( mam nadzieje , że jakaś lekka jazda i ciężka piechota). W przyszłości ma się pojawić paczka z jednostkami ( nie pisali czy darmowa czy też płatna) i będą tam m.in jednostki Tureckie i Weneckie ( oby jak najwięcej). Co do Algierii to napisali , że dostanie jednostki wyposażone w broń palną gdyż póki co ta frakcja nazbyt odstaje od innych. Moim zdaniem zapewne będą do Beduini i jakaś piesza jednostka strzelecka np. Berberyjscy Muszkieterzy.
   
 3. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Twórcy niestety maja wizję zacofanej Turcji. Przykre. Trzeba liczyć na Wenecje.
   
 4. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  No i mamy portugalską stocznię i pustynne mapy. Wreszcie!
   
 5. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  I po co to komu? Nikt nie gra na morzu, a na pustyni będą grać same nooby. Najważniejsze są zmiany balansu w oficerach. Myśle ze pozytywne są te zmiany, ale to się okaże po paru dniach gry.
   
 6. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Grałem na randomowej mapce i nie dało się wprowadzić ulepszeń tureckiego oficera.... znowu bugi.
   
 7. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Spodziewałem się , że w Lipcu wydadzą Tatarów jako nową płatną frakcje ale chyba tak się nie stanie. Przekroczą zapewne roczny pułap od premiery na , który zapowiadali wspieranie gry. W końcu przed nami jeszcze Tatarzy , Litwa i być może inne nacje. No i zapewne mam nadzieje pojawi się unit-pack z jednostkami nie wiadomo czy darmowy czy też płatny. W Sierpniu zobaczymy zapewne kampanie Algierską z paroma jednostkami , Piemont i Szwajcarię tak jak to już twórcy pisali.

  Co do nowych jednostek to moim zdaniem będą to :

  - Super Ksiądz ( Piemont). Ma być najlepszy w grze.
  - Knecht ( Szwajcaria)
  - Halabardnik ( Szwajcaria)
  - Jednostka piechoty 18w. ( Szwajcaria)
  - Jednostka Kawalerii 18w. ( Szwajcaria)
  - Beduin ( Algieria)
  - Berberyjski Muszkieter ( Algieria)
   
 8. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Pisałem trochę z Bodunem. Nie będzie niestety ( na 99%) Mołdawii/ Wołoszczyzny oraz Czech. Co do nowych jednostek to mają się pojawiać w pomniejszych aktualizacjach a nie w jednym konkretnym Dlc. Pisał też , że będzie jeszcze parę re-balance patchy ( Sugerowałem mu wzmocnienie paru jednostek w tym naszych skrzydlatych jeźdźców;)).
   
 9. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Na 100% wszelkie sugestie nie pomogą, a może nawet zaszkodzą. Po drugie, zacznij w końcu grać, a nie tylko pisać w kółko propozycje. Ta gra naprawdę jest grywalna...
   
 10. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Pogram niedługo. Udało mi się zanotować spory progres i teraz moje państewko nie będzie już takim łatwym kąskiem jak kiedyś.
   
 11. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  A co do udzielania się na forum to raczej się z tego wycofam. Skoro nasze apele nie dawały i nie dają rezultatów to szkoda czasu. Mam tylko nadzieje , że dodadzą jakieś jednostki Algierii , Wenecji i Anglii. No i Husaria będzie produkowała się szybciej i będzie lepsza tak jak to było w historii.
   
  [PR]Ernest likes this.
 12. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Możesz sobie próbować apelować, ale ja wiem z wlasnego doświadczenia ze to niewiele zmieni, mam nieco lepszy kontakt z ekipą, ale oni mają swoją wizję gry i nigdy jeszcze nie ulegli żadnej sugestii podanej przez społeczność międzynarodową, czy mnie. Z drugiej strony wydaje mi sie to dobre.
   
 13. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Te Ukry chyba mają jakieś kompleksy. Ulepszyli większość jednostek kawaleryjskich a Husarza zostawili takiego jaki był. Teraz taki Ciężki Spahis czy Witaź zjada go już całkowicie na śniadanie.

  Przykład :

  Husarz - czas produkcji 26 , obrona przed ostrzem 2 , atak 14 , punkty życia 225
  Ciężkozbrojny Spahis - czas produkcji 18 , ob. przed ostrzem 7 , atak 15 , punkty życia 360

  Co za gówno!

  ps. W edytorze przez przypadek dali Szwajcarię i Piemont. Można zobaczyć jakie jednostki będą ( nie wizualnie) - Piemont będzie miał 18-wiecznego Dragona i Księdza , Szwajcaria Jegra , Pikiniera , Huzara i tyle. Wywalili knechta prawdopodobnie.
   
  Last edited: Aug 1, 2017
 14. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Spahisow i tak się bie robi tylko tatarow, a w Rosji nie robi się koni w XVII wieku. Zobacz ze lekki jeździec ma więcej życia teraz. To bardzo dobrze.
   
 15. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Raptem o 15. Ale z tą Husarią to kpina.
   
 16. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Jednak nie ma kampanii Algierskiej. Holandia będzie miała kampanie ale nie nowy unit. Myślałem , że wraz z tym Dlc dojdą Beduini i piesi strzelcy dla Algierii. Szkoda.
   
 17. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Strzelcy w Algerii to mała zgodność historyczna. Moim zdaniem Algieria powinna mieć trochę silniejszych piechurów, a główny człon jej armii opierać się na łucznikach, którzy powinni mieć więcej życia, np. 80-90.
   
 18. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  Kamilow likes this.
 19. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nie bardzo rozumiem. Dajesz mi jakiś muszkiet i nie podajesz żadnych danych co do masowości jego użycia, zero statystyk. Jeśli używała go jakaś gwardia przyboczna paszy czy beja to jest to tylko ciekawostka.
  Poza tym warto zwrócić uwagę ze Algieria to jedyny kraj bez broni palnej. To tworzy ich wyjątkowych. Nie warto tego wykorzystać i pójść w te stronę?
   
 20. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  Wystarczy zajrzeć pod wspomniany link ;)

  The Kabyle musket or moukalla (moukhala) was a type of musket widely used in North Africa, produced by many native tribes and nations.

  The Kabyle musket played a major role in the tribal wars in the Kabyle and Maghreb regions. They were used for a long time, from the 17th to the 20th centuries.

  Nie była to tylko ciekawostka :)

  Może warto, może nie. Moim zdaniem nie bo równie dobrze można by np. usunąć Polsce koszary i całą piechotę, robiąc z niej nację z samą kawalerią co też na swój sposób robiło by z niej wyjątkową nację chociaż zgodności z historią w tym żadnej.
   
  Kamilow likes this.
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice