Dyskusja ogólna

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Hetman_Polny, Jan 12, 2016.

 1. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Niestety nie podałeś mi żadnych szczegółowych danych co do tego muszkietu poza informacją o "szerokim dostępie do niego w plemionach północnoafrykańskich" - to nie wiele. Znajdź liczby i procenty.
   
 2. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  Wystarczająco do obalenia twojego stwierdzenia sugerującego jakoby broń palna była tam używana rzadko lub wcale.
  Ei incumbit probatio, qui dicit, non ei, qui negat ;)
   
 3. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Nie wystarczająco bo bez danych nie można oszacować popularności tej broni. Równie dobrze dla autora może to oznaczać ze wódz każdego plemienia i jego straż miała te broń. To promil wśród całej armii kraju. Jeśli chcesz kogoś do czegoś przekonać i udowodnić to nie ja mam znajdywać tylko argumentujący ;)
   
 4. ★ Szeryf ★

  ★ Szeryf ★ New Member

  W takim wypadku trudno by było twierdzić o takiej broni, że:

  The Kabyle musket or moukalla (moukhala) was a type of musket widely used in North Africa, produced by many native tribes and nations.

  The Kabyle musket played a major role in the tribal wars in the Kabyle and Maghreb regions. They were used for a long time, from the 17th to the 20th centuries.


  Jak już pisałem:
  Czyli: Ciężar dowodu spoczywa na tym, kto twierdzi, a nie na tym kto zaprzecza

  Ty twierdzisz, że "Strzelcy w Algerii to mała zgodność historyczna" a ja zaprzeczam. :)


  Także dobrze by było jakbyś wykazał nam teraz, że broń palna faktycznie nie była wtedy w powszechnym użyciu w północnej Afryce czy co tam dokładnie rozumiesz twierdząc, że "Strzelcy w Algerii to mała zgodność historyczna". ;)
   
 5. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ty pierwszy napisałeś, że była używana na szeroką skalę więc to na Tobie spoczywa ten ciężar. Po prostu oczekuję dokładniejszych danych. Mała zgodność historyczna dlatego ze nie mam informacji o szerokim jej użyciu i masz okazje mnie oświecić.
   
 6. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Mi się wydaje , że wydadzą jedną czy dwie paczki z jednostkami. Na przykład w pierwszą rocznicę premiery gry 20 Września lub w Grudniu na Boże Narodzenie. Mogliby dać wtedy unity dla Algierii , Wenecji , Anglii itd. a za drugim razem jednostki 18-wieczne dla Rosji , Austrii i choćby Polski.
   
 7. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  No cóż długo tu nie pisałem. Z grą wyszło jak wyszło , twórcy nie podołali w wielu aspektach i przestali wspierać grę w momencie gdy mogli jeszcze częściowo uratować honor. Na szczęście jest mod State vs Country gdzie twórcy włożyli mnóstwo roboty w rozwój projektu. Pewnie pogram jeszcze w grę z tym modem albo nawet i na ,,czystej" wersji. To tyle mojej dygresji. Pozdrawiam wszystkich , którzy to przeczytają o ile takowi się znajdą :) .
   
 8. Ktoś tu jeszcze zagląda?
   
 9. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Ja. Szkoda , że z tą grą wyszło jak wyszło. Marzy mi się remaster American Conquest ale nie wiem czy oni podołają. :confused:
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice