Formacje bonusy

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by arpe, Sep 3, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Odnośnie formacji przed chwilą Condor napisał tak:

  Formations of the melee units has +2 to weapon and + 3 to armour and +9 both to the power and to armour in "stay the ground"
  Formations of the shooters has +2 to fire power and + 3 to armour and +2 to fire power and +9 to armour in "stay the ground".
  Artillery has no bonus in formation. Ships has no formations.
   
 2. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To chyba nowością jedynie jest to, że strzelcy również dostają bonus do ataku? Czy się mylę? Nie jestem pewien czy w kozakach 1 też mieli, bo raczej mało kto robił formacje ze strzelców, jeśli to prawda to może zacznie się opłacać.
   
 3. arpe

  arpe Active Member

  Masz kozaków 1 na kompie to możesz sprawdzić czy formacje się tworzy, qurde ja nie pamiętam wiem tylko że nigdy strzelców nie tworzyłem.
   
 4. Kaprawy94

  Kaprawy94 New Member

  Mam Kozaków 1 to odpowiem :) Wszystkie jednostki piesze w oddziale dostają +3 do obrony, walczące wręcz +2 do ataku wręcz (wszelacy strzelcy z bagnetami też); przy utrzymaniu pozycji +9 do ataku i obrony, bez żadnych bonusów do siły ognia, także istotnie jest to nowość.

  edit:
  Jak tak się teraz bawię w edytorze to zauważyłem ciekawą rzecz: konnica dostaje w oddziale bonus +1 do obrony, ale jak jej dać utrzymanie pozycji to ten bonus znika, a pojawia się +1 do ataku wręcz, co prowadzi do absurdu przy dragonach. W oddziale dostają oni normalnie +1 obrony, ale jak utrzymują pozycję to tracą ten bonus i nie dostają nic w zamian bo nie walczą wręcz.
   
  Last edited: Sep 3, 2016
  arpe and [PR]Ernest like this.
 5. arpe

  arpe Active Member

  Więc poprawili to i formacje strzeleckie dostaną bonusa też do siły ognia. Dle mnie super i na + oraz kolejne 2+ do siły przy rozkazie utrzymania pozycji.
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice