Jaké si přejete změny?

Discussion in 'Návrhy a připomínky' started by [KGR]-^K[o]K^-, Aug 13, 2015.

 1. ono1

  ono1 Active Member

  no len fórum bude pomerne dosť neprehľadné keď si to tak vezmeš, lebo keď tam ktosi čosi pridá a na to dá vedenie odpoveď + zase čosi k tomu dopíše a zapoja sa ďalší 3 tak je v tom bordel
   
 2. [KGR]-^K[o]K^-

  [KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

  O toto bych si vůbec nedělal starost, admin vytvoří zamčené vlákno pro betu stejně jako pro novinky a oznámení a FAQ. Pro hráče admin nebo sami hráči si vytvoří vlákno, kde budou moci o tom diskutovat. :)
   
  Last edited: Dec 6, 2015
 3. DrowLegend

  DrowLegend Member

  Ja taktiež preferujem multiplayer. Napríklad: S bratom hrajeme Command & Conquer: Kane's Wrath a odohrali sme veľmi veľa hier proti sebe a nebavilo nás to už a preto sme si zapli AI a dosť to oživilo hru takže dúfam že AI bude mať dobrú stratégiu.
   
 4. [KGR]-^K[o]K^-

  [KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

  Cossacks 3 bych si vůbec nedokázal představit bez multiplayeru. AI dokáže oživit hru, ale jen na krátkou dobu, pak je to takový nudný stereotyp, snad nové AI bude lepší.
   
  DrowLegend likes this.
 5. Johny8x

  Johny8x Member

  Tak tvůrci tvrdí, že ve hře nové AI bude. Takže předpokládám změnu k lepšímu. Hlavně bych ocenil, aby ty útoky nebyly tak děsně stereotypní, aby počítačoví nepřátelé využívali více druhů jednotek a měnili třeba i v průběhu hry svoji taktiku. To takový American Conquest to měl zmáknuté o něco lépe. Ale je fakt, že umělá AI nikdy nenahradí lidského protivníka. :)
   
  DrowLegend likes this.
 6. DrowLegend

  DrowLegend Member

  Tak ako píšeš ten stereotyp AI časom omrzí tak dúfam že to urobia najlepšie ako vedia :).Taktiež by mohli pridať typy obtiažnosti AI napr: že sa bude zameriavať len na obranu alebo útok aťd...
   
  Johny8x likes this.
 7. Johny8x

  Johny8x Member

  To je fakt, že by tvůrci kromě obtížnosti easy-medium-hard-very hard (či jaké ty obtížnosti v původním Cossacks jsou) mohli dát možnost zvolit, zda počítačoví hráč bude hrát spíš ofenzivně či defenzivně, nebo tak nějak vyrovnaně půl na půl. A určitě by toho šlo vymyslet i mnohem víc. Ale počítám, že tohle určitě nebude při vydání hry. Leda kdyby třeba v nějaké následující bezplatné aktualizaci přidali tuto možnost. Jinak by se mi také líbila možnost, kdyby počítačoví nepřátele stavěli i zdi nebo loď Victorii, ale to už bych chtěl asi moc a asi by to i hodně zvýšilo obtížnost hry. :D Každopádně by to byla sranda :)
   
  DrowLegend and [KGR]-^K[o]K^- like this.
 8. ono1

  ono1 Active Member

  nuž to som písal už aj vyššie :p
   
 9. Johny8x

  Johny8x Member

  Vidíš, to jsem si ani nevšiml. Nebo jsem to už kdysi četl a zapomněl jsem na to. Každopádně máme aspoň podobný názor. :)
   
  ono1 likes this.
 10. ono1

  ono1 Active Member

  A ešte by mohli pridať nejaké "rank" hry ako máme na hrách ako CS:GO či LoL atď. nejaký skórovací systém s nejakými hodnosťami za výhry a zníženie hodností za prehrané..... 1v1 2v2 3v3 4v4 by sa kľudne dali.... s priateľmi sa takto pozabávať a mať nejaké to oživenie do hry.... aby multiplayer nebol furt o tom istom.....
   
 11. Johny8x

  Johny8x Member

  To není vůbec špatný nápad. Možná by stálo za zvážení napsat to i do anglické části fóra, kde by si to vývojáři mohli přečíst. Také by pak, až hra bude na Steamu, mohli tvůrci přidat achievementy, i když do strategie by se asi nevymýšleli úplně nejsnadněji. :)
   
 12. ono1

  ono1 Active Member

  tak chievementy si myslím, že budú na 90% isto .... už hádam každá hra ma nejaké, minimálne keď napr. prejdi tutoriál, odhraj niekoľko hier, dostaň sa s každým národom do 18 storočia atď...... to si myslím že bude..... tak za hoďku pridám o tých rankoch do ENG fóra... nemám teraz čas
   
  [KGR]-^K[o]K^- and Johny8x like this.
 13. Janek

  Janek Member

  Zajímalo by mě, jestli půjde nastavit automatické najímání vojáků a dělníků, abych se neuklikal k smrti jako u EW
   
 14. [KGR]-^K[o]K^-

  [KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

  Ahoj, nastavit automatické najímání vojáků a dělníků, co tím myslíš? Protože vůbec nevím o čem píšeš :)
   
 15. Janek

  Janek Member

  Šlo nastavit aby se ti jednotky produkovaly do té doby než si to nevypl, aby si nemusel naklikávat třeba 120 vojáků
   
 16. [KGR]-^K[o]K^-

  [KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

  Je to remake podle Cossacks: Back to War, takže vsechny klávesové zkratky budou stejné.
  Ano, "ctrl + levé kliknutí myši" pro nekonečnou produkci sedláků a vojáků bude i v Cossacks 3.
   
  Last edited: Feb 5, 2016
 17. Janek

  Janek Member

  To je dobře, dík za info
   
 18. BENDŽI69

  BENDŽI69 New Member

  co je to toto al?
   
 19. [KGR]-^K[o]K^-

  [KGR]-^K[o]K^- Moderator Staff Member

  Ahoj,

  jednoduše řečeno počítačem ovládaný protivník. Umělá inteligence (UI, anglicky Artificial intelligence, AI)
   
 20. Johny

  Johny Active Member

  Zdravím. Nový Cossacks vítám s ohromným nadšením. I když mají být herní mechanismy C3 na 90% stejné, což není vůbec na škodu, zajímá mě několik věcí ohledně hratelnosti, budov a dalšího.

  1) Jednotky na hradbách - Bude možné umísťovat alespoň střelce na hradby? Obrana měst a celkově užitečnost zdí by tím výrazně stoupla. V C1 stačilo udělat dostatečně velký otvor v hradbách a rychlá jízda prošla obranou "bez komplikací" (nepočítám ostatní obranu).

  2) Počasí a podnebí - Pro mě asi nejhlavnější změna, kterou bych uvítal. Hra by díky počasí získala úplně nový rozměr a na scénu by přišli nové neotřepané strategie boje. Už počáteční výběr mapy jaro-léto-podzim-zima + herní oblasti poušť-tundra-hory-planiny by daly hře skvělý nádech. Vím, že s počasím je to ve hrách vždy těžké, ale co takové náhodně změny počasí? Letnice, písečná bouře, mráz až praští? Co k hladovým jednotkám přidat ještě mrznoucí, nebo trpící vedrem, brodící se sněhem nebo bažinami? Samotná představa a vizualizace bažin, pouštních dun nebo sněhových vánic je podle mě ještě dost dobře realizovatelná. Díky změnám počasí, nebo alespoň výběrem roční doby by hráč musel počítat s novými nebezpečími a přizpůsobovat svoji taktiku. Nemluvím o rozbouřeném moři potápějícím flotily nebo tenkým leden na zamrzlých řekách, pod kterým hravě zmizí celá formace (to už je ale pouze fantazírování).

  3) Domy a populační limit, vylepšení budov - Radnice, kasárny a domy nám v C1 dávali možnost zvyšovat populační limit. Po vystavění 4 radnic, 2 kasáren a cca 20 domků již bylo zvyšování populačního limitu srze budovy dost náročné na suroviny. Bude zde možnost stavět něco jako "velké domy"? Nebo alespoň vylepšovat určitým způsobem nezbytné budovy (radnice-mlýn-kasárna-stáje)? Například radnice a kasárny by si zasloužily alespoň o dvě úrovně navíc, které by zvyšovali jejich odolnost a zrychlovali produkci jednotek.

  4) Obsazování budov - Na začátek uvedu jeden příklad za všechny. Při obsazení nepřátelského města zůstalo vždy ve městě neobsazená kasárna, věže a jiné. Pokud měl protihráči stále zbývali někde dělníci a dostatek surovin, beztrestně mohl dále vyrábět jednotky a střílet z věží uprostřed vašeho čerstvě obsazeného města (což nájezdy dost komplikovalo). Je jasné, že bez děl nedá vojsko ani ránu, ale bude možné v C3 obsazovat alespoň věže? A co nepřátelské přístavy? Zrušení povinnosti všude sebou tahat minomety, pomalá děla nebo drahé a málo účinné žoldáky (lukostřelci, granátníci) by hru udělalo v určitých případech dynamičtější.

  5) Bandité, NPC vesnice - Chystá se nějaké zpestření "prázdného" prostoru mezi hráči na mapě? Bandité a truhlice zlata, neutrální NPC vesnice, jejichž přivlastnění by dávalo vlastníkovi další výhody do hry (rychlý výdělek zlata-železa-uhlí, tvorba základní levné domobrany pro obranu vesnic-dolů-nevolníků)? Co lodní konvoje?

  6) Získávání surovin - Rychlý náběh hry a možnost hrát "quick match" C1 dělal extrémně návykovou. Ovšem po přesunu hry do 18. stol. hra prakticky byla o tom, kdo nakliká víc jednotek. Bude získávání surovin opět tak snadné, jako v C1? Nebo bude hráč nucen bojovat o každý důl-strom-kámen-mlýn?

  7) Diplomacie a obchod - Bude možné během hry měnit herní strany? Separátní míry a náhlé vyhlášení války by jednoho nenechalo v klidu spát a hru by to jaksi "prohloubilo". A co market a obchod se surovinami? Bude možnost posílat konvoje se surovinami sobě-spojenci? Možnost rychlé výměny-darování surovin spojenci bych rozhodně uvítal.

  Pokud budete schopni odpovědět alespoň na jeden dotaz, budu velmi potěšen. Nečekám od C3 zázraky, čekám návrat staré legendy, kterou hraji již od dětství. Ale nové herní funkce a možnosti by mohli po nepovedené C2 udělat opět z Cossacks "strategii jako řemen!".

  Díky, zdraví Johny.
   
  DrowLegend likes this.
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice