Jak odpalić Kozaków 1 przy systemie Windows 10

Discussion in 'Strefa fana' started by st.wood, Jan 30, 2016.

 1. st.wood

  st.wood Member

  Witam, ostatnio miałem chęć zagrać sobie w Kozaków, jedynkę oczywiście, ale niestety jak wiadomo na Windows 10 nie ma takiej możliwości. Co więc zrobić ? Chyba jedynym możliwym wyjściem jest wirtualna maszyna i starszy system, np. windows xp. Macie inne pomysły ?
   
 2. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Jaki jest błąd?
   
 3. szemrany

  szemrany New Member

  ja bez problemu odpalam pierwszych Kozaków - ale wersja z gog.com - niestety jest tylko EN - ma ktoś spolszczenie - albo pliki językowe z dawnego wydania Cenegi do podmiany?
   
 4. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

 5. szemrany

  szemrany New Member

  @Hetman_Polny - wielkie dzięki! działa! spolszczenie do Back to War - nieśmiało zapytam jeszcze o spolszczenia do Art of War i European Wars :)
   
 6. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  W 1.30 i 1.15 nikt nie gra więc nie wiem po co Ci do nich spolszczenia ;p
   
 7. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Pewnie chodzi mu o kampanie, ale i tak do poprzednich wersji nic nie mam, więc bardziej już nie pomogę.
   
 8. GOODDAY

  GOODDAY New Member

  Siemka.
  Mam problem z Cossacks - Back To War Windows 10 sorki że piszę to tutaj ale nie wiem gdzie to wrzucić ??
  Czy można coś zrobić z scroll speedem w multiplayer? SingPlayer działa ok, prędkość udało się zmienić gry i jest ok,jednak poruszanie po planszy nadal jest za szybkie,ciężko najechać tam gdzie się chce a jak chce zwolnić scroll z poziomu gry to jak ruszę suwak i chce zapisać ustawienia zaraz za-wiecha gry i wywala na pulpit. . Czy użyć jakiegoś emulatora Windows XP ale na 10 nie wiem czy jakieś są w ogóle dostępne i czy to zadziała :(
  Wersja z gog.com Wersja 1.35 zakupiona dzisiaj.
   
 9. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

 10. GOODDAY

  GOODDAY New Member

  Zgodność XP nie działa :(
  A forum piszą żeby użyć programu BES i obciążyć procesor.
   
 11. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Jedynie wersja z gog.com jak kupisz to ma działający scrool dobrze. Jesli nie masz kasy to nic, do szybkiego scroola idzie sie przyzwyczaić.
   
 12. GOODDAY

  GOODDAY New Member

  Ale ja mam wersje z gog.com niby piszą że działa pod Windows 10 ale juz chyba działa ok dzieki BES bardzo doby program mam i7 i jest za szybki dlatego trzeba zwolnić wydajność proca dla tej aplikacja i działa, jeszcze testuje to :)
   
 13. Aduhi

  Aduhi Member

  Skorzystam z tego tematu, żeby nie zaśmiecać forum.

  Wie ktoś czy da się grać na dwóch komputerach w jednym mieszkaniu w multiplayera Cossacks Back To War ? Próbowaliśmy już z bratem, ale niestety wszystko się zacinało i wracało do menu. Oczywiście cała akcja została zainicjowana przez gamerangera.

  Próbowałem też zagrać z innymi graczami na próbę, ale wszyscy już grali, albo mieli hasło.
   
 14. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Da się. Jak nie działa gameranger to próbuj hamachi, albo tak jak każdy normalny teraz człowiek zrób sobie ruski serwer.
  http://cossacks-server.net/
   
 15. GOODDAY

  GOODDAY New Member

  Ale dlaczego grasz przez gameranger ??? , przecież masz opcje gry przez LAN ja gram tak z kolegą i działa wszytko ok ???? :)
   
 16. Aduhi

  Aduhi Member

  Tylko mi się wydawało, że jeden router, z którego korzystamy może kolidować właśnie w multiplayerze. Co do tworzenia ruskiego serwera to mam zerowe doświadczenie, ale spróbuję w wolnej chwili.
  @GOODDAY Jest tam 5 możliwych opcji w multiku i nie bardzo wiem, z której dokładnie korzystać. To na pewno nie przeszkadza, że mamy jedno łącze internetowe w mieszkaniu ?
  Gram ( próbuję grać :) ) przez gamerangera, bo próbowaliśmy połączyć się na różne sposoby poprzez opcje z gry, ale się nie udawało.

  PS: Fajnie by było jakby się mi i mojemu bratu udało zagrać, bo twierdzi, że jest lepszy ode mnie, a w rzeczywistości przegrywa z komputerem na normalu :D
   
 17. Aduhi

  Aduhi Member

  Teraz np. próbowałem przez TCP/IP Lan Connection i nic. Nie widać żadnych gier. W Direct TCP/IP też nie widać hostującej gry. Nie wiem czy czasem nie trzeba wpisać IP jednego z komputerów i wtedy, ale nie wiem jakie mam.

  Zawsze pusta lista gier.

  1.jpg
   
  Last edited: Mar 19, 2016
 18. Aduhi

  Aduhi Member

  Podobnie zrobiłem za pomocą hamachi. Stworzyłem sieć. Dołączyłem drugim komputerem. Uruchomiłem obie gry na obu komputerach i dałem direct TCP/IP. Jeden hostował. Drugim wpisałem w ip address nazwę sieci, za pomocą której połączyliśmy się w hamachi i nic. Dalej nie działa.
   
 19. Aduhi

  Aduhi Member

  @[PR]Ernest
  Po zmianie tych plików pierwszy raz moim oczom ukazały się jakiekolwiek serwery w tej grze. Problem natomiast jest taki, że gdy próbuję połączyć się do serwera stworzonego na drugim komputerze to pisze "Unable to join the game". Nie wiem czy w ogóle jest taka możliwość, by grać na jednym łączu internetowym w domu.
   
 20. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Jest możliwość. Po prostu na ruskim serwerze jest tak, że nie każdy może zakładać pokoje. Musicie dołączyć do jakiegoś istniejącego. To dla Ciebie ogólnie dobra sytuacja, żeby pograć sobie z innymi ludźmi, jakimiś klanowcami i tak dalej. Zobaczysz jak wygląda prawdziwa gra xD.
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice