Jak odpalić Kozaków 1 przy systemie Windows 10

Discussion in 'Strefa fana' started by st.wood, Jan 30, 2016.

 1. Aduhi

  Aduhi Member

 2. Aduhi

  Aduhi Member

  Grałem na multi, miałem 132 punkty drugi miał 90 i wywaliło wszystkich. Szkoda tylko, że nie mogę grać z bratem, bo widziałem że ping miałbym wtedy 30, a nie 200 tak jak przed chwilą. Ale coś musi być w tym co mówisz, że nie każdy może zakładać serwer, bo próbowałem połączyć się z innym (zaraz po tym jak nas wyrzuciło) to działo się identycznie jak u mnie w mieszkaniu.
   
 3. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Tutaj nie chodzi o punkty tylko o to kto kogo rozwali hehe. Wygrywanie na punkty to żadne wygrywanie, bo ktos może postawić kilka domków i juz punkty lecą do góry. Jak grasz przez hamachi to macie tam takie ip hamachowe. Grajcie przez direct ip czy cos takiego w kozakach i wtedy załóż serwer wpisując swoje ip hamachowe. Brat jak dołącz to też przez Direct ip i wpisuje Twoje ip hamachowe.
   
 4. Aduhi

  Aduhi Member

  A oboje mamy dać w Direct tcp/ip join? Wcześniej próbowaliśmy w ten sposób:
  >jeden tworzył w hamachi sieć
  >drugi dołączał
  >włączaliśmy gry
  >(klikałem create) twórca sieci tworzył grę w direct tcp/ip o tej samej nazwie co w hamachi
  >drugi wpisywał w ID nazwę tego serwera (klikał join).
  Zarządca gry miał te wszystkie opcje multiplayera na widoku, a ten który miał dołączyć nie widział w ogóle na liście jakiegokolwiek serwera. (Na miniaturce widać)

  Zastanawia mnie tylko po co jest aż 5 opcji gry wieloosobowej oraz czym się każda z nich różni.

  PS: Póki nie zmieniłem plików w grze (zgodnie z tym co pisało w linku, który wysłałeś) w przed ostatniej możliwej opcji (GSC-Game.net Internet Game) w ogóle nie mogłem zobaczyć listy serwerów tylko trzeba było się gdzieś zarejestrować. Także progres jest :)

  Screen:
  1.jpg
   
 5. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Na górze okienka z hamachi masz taki adres dziwny ip. Musisz go wpisać w to pole direct/ip. Swoje wpisujesz gdy zakładasz i brat wpisuje Twoje gdy dołącza. On też dołącza direct/ip.
   
 6. Aduhi

  Aduhi Member

  Skopiowałem ipv4, wpisałem na obu komputerach w direct tcp/ip jeden create, drugi join. Nic. Później próbowałem z pierwszą częścią ip (do ukośnika), a później z drugą np. 25.117.144.173/2620:9b::1975:64b6. . Na samym końcu skopiowałem ipv6 i ponownie próbowałem. Oczywiście najpierw całość.

  Zastanawia mnie czemu obok ip sieci w hamachi pisze "upłynął limit czasu żądania". Ten komunikat pojawił się na hamachi założyciela sieci.

  PS: Wszystko wyglądało jakby tego hamachi w ogóle nie było włączonego. Gra zachowywała się w direct tcp/ip tak jak bez utworzenia sieci w hamachi. Dziwna sprawa.
   
 7. Aduhi

  Aduhi Member

  Kurcze. Ten napis w hamachi pojawia się prawdopodobnie przez firewalla. Nie wiesz czy da się zagrać w Kozaków BTW w multi w mieszkaniu tworząc sieć domową? Pozwoliłoby to oszczędzić firewalla. Niestety jestem w tych tematach kompletnie zielony :/
   
 8. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Jak się łączycie przez Hamachi to wyłączajcie zaporę sieciową na obu komputerach.
   
 9. Aduhi

  Aduhi Member

  A da się to zrobić bez logowania się do routera? Nie wiem czy antywirus (Eset nod64) nie przeszkadza w tym.
   
 10. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Antywirusy też wyłączajcie. Co do zapory:
   
 11. Aduhi

  Aduhi Member

  A co sądzisz o tym? (Screen)
  1.jpg


  Zaraz spróbuję z tym firewallem coś zrobić, jak to nie zadziała to wyłączę zaporę i antywirusa. Wolałbym nie wyłączać firewalla, bo dziele neta z sąsiadem (mieszkam w bloku) i boi się że bez tego firewalla może dojść do jakiegoś ataku o_O W sumie też nie wiem czy mogą być jakieś skutki z korzystania z neta bez FW przez dłuższy czas.

  Stronie routera pisze

  (OSTRZEŻENIE: Przy włączonym firewall modem może zablokować ataki takie jak: DoS, SYN Flood, Ping of Death, TearDrop…. Itp.)
   
 12. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  No... grupa domowa, co mam o tym sądzić? o_O

  Firewalla wyłącz programowego (w Windowsie) bo blokuje programy (ewentualnie dodaj program do wyjątków) a nie sprzętowego (w routerze). ;)
   
 13. Aduhi

  Aduhi Member

  Czy jakbym ją stworzył to umożliwiłoby mi to granie na dwa kompy. :)

  Nie wiem czy dobrze to zrobiłem, ale
  -w routerze na czas prób wyłączyłem firewall
  -w komputerze wyłączyłem wszelkie zabezpieczenia antywirusowe
  -wyłączyłem zapore
  To wszystko na obu komputerach. Dalej wyskakiwało to samo.

  Najpierw będę musiał poszukać w internecie jak to zrobić :D To co mi na filmiku dałeś to też wylączyłem zapory i nie zadziałało. Jak znajde to znowu spróbuję.

  PS: Ciekawi mnie czy jakbym miał 2 gry Kozacy 3 (jak wyjdą) i grał na 2 komputerach z dwoma kontami steam to czy też musiałbym korzystać z hamachi itd.
   
 14. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Zapora sieciowa to właśnie systemowy firewall... ;)

  http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2190770.html#10408058 - próbowałeś?
   
 15. Aduhi

  Aduhi Member

  Czytałem ten wątek na elektrodzie zanim mi go wysłałeś, ale nie próbowałem (wydawało się bardzo dużo roboty). Zaraz zobaczę.
   
  Last edited: Mar 25, 2016
 16. Aduhi

  Aduhi Member

  Nie działa :/
  Poddaję się. Dzięki za pomoc.

  PS: Zastanawia mnie czy jak wyjdą Kozacy 3, a ja kupię dwie gry i będę korzystał z 2 kont steam, to czy trzeba będzie dalej korzystać z hamachi czy już normalnie będzie działać. Oczywiście zanim kupię drugą grę to sprawdzę czy działa na starym komputerze.
   
 17. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  To jak rozumiem masz dwa kompy w domu i chcieliście z bratem zagrać między sobą? A próbowaliście połączyć oba komputery kablem krosowanym (bezpośrednio, bez routera itd) i zagrać LAN?
   
 18. Aduhi

  Aduhi Member

  Nie próbowaliśmy. :) Szczerze mówiąc to mnie nie obchodzi w jaki sposób. Mnie obchodzi to czy dałoby się tak zagrać. Czytałem coś o tym kablu, ale myślałem że to trzeba dodatkowo do routera podłączać.

  Cena też nie jest wysoka, bo 12 zł z groszami za 5 metrów kabla. Tyle powinno wystarczyć. Chodzi o coś takiego ?: http://allegro.pl/kabel-patchcord-utp-kat-5e-sieciowy-skrosowany-5m-i5147740803.html
   
 19. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

 20. Aduhi

  Aduhi Member

  Właśnie mam podobne kable nawet 10 metrowe w domu. Te 5 metrowe jednak nie starczą :) Zobaczę co da się zrobić.
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice