Morale oraz inne cechy gry związane z cossacks 2

Discussion in 'Propozycje' started by arpe, Feb 17, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Nie zostaną dodane oficjalnie dziś to potwierdzili na facebooku. Pisząc, że gameplay będzie ten z cossacks 1.

  Jeśli ktoś chce, drogi, morale, przejmowanie wiosek i inne opcje, może je dodać poprzez moda. Mody będzie można tworzyć i zmieniać grę dowolnie jak się tylko chce i grać ze znajomymi.

  Oficjalnie stanowisko:

  In new game Cossacks 3 we try to repeat the original gameplay of the first Cossacks. You will be able to add the moral system in mods.
   
 2. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  I bardzo dobrze, polać im! Kto się nie cieszy ten nie skacze :D
   
 3. arpe

  arpe Active Member

  Mimo wszystko sporo osób widziałem na fb czy też na forum co lubią zasady z cossacks 2. Niech stworzą dobrego moda, bo tak szczerze na te zmiany nie ma już najmniejszych szans by twórcy gry je dodali.
   
 4. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To są zwykli krzykacze, którzy chcą żeby tak było, jednak wyniki sprzedaży kozaków II mówią co innego na temat liczby zwolenników tych rozwiązań.
   
 5. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Wyciągasz tu zbyt pochopne wnioski.

  1. Nie znasz wszystkich ludzi, którzy optują za morale, a jest ich całkiem sporo. Nawet na tym forum zdominowanym przez fanów C1 masz bardzo popularny temat na anglojęzycznym forum o morale jak C2. Jest tam wielu zwolenników uwzględnienia morale w C3 zamiast totalnej kotłowaniny i masakry, którą masz w C1.

  2. Wyniki sprzedaży C2 tak naprawdę nie uprawniają do stwierdzenia, że to winna morale, czy innego stylu rozgrywki.
  Ja mógłbym twiredzić, ze to wina wypuszczania kolejnych niedopracowanych RTsów, podobnych do C1. Weż pod uwagę, że C2 była zdaje się 7 w kolejności RTS w dorobku GSC. Ile razy można kupować niedoróbki i kolejne wpadki?
  Wielu wystarczało raz się sparzyć, dlatego nie kupowali C2, zwłaszcza kiedy miała ona wiele podobnych mankamentów.

  3. Remake po 15 latach niesie pewne zainteresowanie rynku, na którym dziś nie widać podpobnych RTSów.
  Jednak bazowanie na sentymantach bez uzwględniania postepu w produkcji gier nie wróży najlepiej dla C3.
  Nie wiadomo więc jakie wyniki sprzedaży osiągnie ta gra nawet bez morale i innych cech znanych z C2.
   
 6. arpe

  arpe Active Member

  Tutaj dodała jedna osoba filmiki z c2.

  http://www.cossacks3.com/forum/inde...lassics-cossacks-2-online-battles.3952/page-2

  Każdy ma swój gust inni wolą csa inni starcrafta. Każdy będzie bronił własnej ulubionej gry :) Dodają morale to zepsują grę innym, znowu ulepszą tej społeczności której to się podoba. Tak w kółko to nie ma sensu.

  Ja się cieszę że będą dodane opcje moderskie to zawsze przedłuża żywotność gry. Jak się znudzą standardowe zasady zawsze będzie można pograć na zmodyfikowanej wersji. Nie patrze na mody co są w starcrafcie bo tam tak szczerze nie ma nic ciekawego. Ale tutaj w c3 możliwości będą spore, przynajmniej tak wynika z tego co piszą twórcy gry.

  W dziale na temat modów padają ciekawe propozycje, a ja się tylko z tego cieszę :)
   
 7. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  C1, AC i C2 miały zaledwie po pare modów, czy teraz nagle miałoby być tego więcej?
  Nawet lepsze narzędzia nie poprawią sprawy kiedy bazowa gra będzie skopana albo wymagała dużych zmian.

  Przykładowo, nawet dobry mod HEW nie wyeliminował znanych problemów z ACFB.
  Dlatego ja nie jestem zbyt optymistycznie nastawiony do modów w C3.
  Zwłaszcza takich znacznie odbiegajacych od podstawki.
   
 8. arpe

  arpe Active Member

  Tylko że czasy się zmieniły i możliwości. C1 AC i C2 ile to było lat temu ? Teraz w gry gra znacznie więcej osób do tego internet jest bardziej upowszechniony. Ja grałem wtedy w kafejkach internetowych, a teraz internet mam w domu. Mimo wszystko najwięcej zależy od społeczności danej gry, jeśli tutaj będą osoby które mają czas i chęci to niech tworzą mody. Ja znowu jestem optymistycznie nastawiony :)
   
 9. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ja też nie jestem przekonany do modów, chociażby ze względu, że nie pozwolą na zbyt głęboką ingerencje. Mody nie były popularne, gdyż do gry w sieci ludzie musza mieć tę samą wersję gry. Jedna osoba ma grę zmodowaną, a inni standardową, a to powoduje niezgodność. Na sam koniec okazuje się, że nie masz z kim w takiego moda grać. Denerwuje mnie zganianie wszystkiego na "będą narzędzia moderskie to se zagrasz w co chcesz" - to nie tak powinno działać, ja płacę za grę i chciałbym mieć solidną podstawkę, w którą mogę zagrać z każdym - w moda nie zagram z każdym.
   
 10. arpe

  arpe Active Member

  W c1 grałem w historical mod od Erica Wolfa z klanu FEI, umawialiśmy się i graliśmy. Dalej jeśli turnieje będą potrzebować danego moda to każdy kto będzie chciał zagrać musi takowego zainstalować.
   
 11. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  No ale widzisz, to już wymaga umawiania się z konkretnymi ludźmi na konkretnego moda, a podstawową wersje ma każdy i możesz od ręki zagrać z każdym. Mody nie są fajne.
   
 12. arpe

  arpe Active Member

  Tworze turniej na ESLu do wygrania 500 Euro co miesiąc oraz co tydzień 100 euro, wymagania to mod balansujący. Nie skusisz się ?
   
 13. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Większość turniejów jest na podstawowej wersji, nikt nie babra się modami. Bardzo rzadko instaluje mody w jakiejkolwiek grze. Mam wtedy poczucie, że gram nie w to co chciałem grać tylko w jakąś podróbkę. Dlatego ważna jest podstawowa wersja bo za nią się płaci. Oni myślą, że gracze gre zrobią za nich?
   
 14. arpe

  arpe Active Member

  Przykład turniej w company of heroes 2 - gra tam do 70 osób maks na całą europę :D

  http://play.eslgaming.com/companyofheroes2/europe/coh2-tbf/major/go4coh2-europe/january-2016-finals/ - finał co miesiąc 350 euro
  http://play.eslgaming.com/companyofheroes2/europe/coh2-tbf/major/go4coh2-europe/cup-9/ - każdego tygodnia turniej nagrody - co tydzien 405 Euro w puli nagród.

  Robimy to samo do kozaków wystarczy gdzieś ze 100 osób chętnych na całą europę pula podobna, nie skusisz się ? Wymagania to mod balansujący nie masz go nie grasz. Ja już byłem adminem na eslu, tyle że tam praca jest za free i pierw tworzą turnieje za konta premium, gdy ma to wzięcie gra awansuje :] do lepszych nagród.
   
 15. arpe

  arpe Active Member

  To zależy od społeczności oraz od osób które będą adminami w ESLu czy w innych turniejach to gracze decydują nad zasadami gry a nie twórcy kozaków. Jak admin ustawi takie zasady to masz wybór grasz albo nie grasz.
   
  Last edited: Mar 5, 2016
 16. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To muszę Cię zasmucić bo polskie klanowe społeczeństwo kozackie nie lubi grać na modach. Nie musimy uczestniczyć w tej lidze, jest masa innych jak turniej o kufel zagłoby (też płatny), wcl, lcn, plc, r liga. Naprawdę jest sporo możliwości. Uważam, że ciężko będzie Ci ich wygryźć.
   
 17. arpe

  arpe Active Member

  ESL jest darmowy, ale ja nie chce nikogo wygryźć :D Tym bardziej że zbytnio się nie palę do organizowania turniejów. Dałem tylko przykład że wszystko jest możliwe i zależy od graczy. Jakie to będzie społeczeństwo tego nikt nie wie :)
   
 18. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Mówiąc płatny miałem na myśli, że są nagrody pieniężne (płacą graczom).
   
 19. michaaaas

  michaaaas New Member

  Cała moja styczność z multi w kozakach to gra z kilkoma znajomymi na własnych zasadach (ograniczona ilość armat, budynków, w miarę realistyczny skład armii, używanie formacji itd.) w niezmodyfikowaną grę, a później w 17c hh mod. Nie wiem czy jestem wyjątkiem czy takich jak ja jest więcej, chciałem tylko wspomnieć że takie osoby istnieją :). Btw ile osób mniej więcej liczy to polskie klanowe społeczeństwo kozackie?
   
 20. arpe

  arpe Active Member

  Wracając do tematu jeśli mod będzie dobry i będzie się podobał. Przecież nie mamy pewności że twórcy gry będą aktywni i nagle będą poprawiać balans gry. To dlaczego go nie mają wprowadzić admini do turniejów. Przecież to wszystko samo się może kręcić, wystarczy od chęci społeczności. A czym turniejów więcej tym lepiej.

  Nie jestem pewien jak dokładnie te mody będą działać, czy będzie można grać np za pomocą jednego włączenia gry we wszystkie mody oraz podstawową wersje. Na stracrafcie było tak że jak się ściągało jakiegoś moda to można było też grać w podstawową wersje.

  Bo nie chodzi o to by uniemożliwić grę w pozostałe wersje gry. Czas pokaże jak będzie :]
   
  Last edited: Mar 5, 2016
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice