Nowe jednostki

Discussion in 'Propozycje' started by Perun, Jul 30, 2015.

 1. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  1. Nie przypominam sobie aby C1 miała być grą oddającą epokę Napoleońską aby ta miała być jakimś wyznacznikiem.

  2. C1 tak jak napisał Warren odniosła większy sukces marketingowy niezaprzeczalnie i myślę że według większości to będzie główne kryterium która gra była lepsza. Liczy się hajs ze sprzedaży. Kwestia spełnienia, gustów itp. schodzi na dalszy plan. Przynajmniej dla większości.

  3. C2 może być lepiej dopracowaną grą ponieważ jest też grą nowszą, wydaną w 2004 czy 2005 roku. Nowsze gry, robione przez te same studia opierając się na tych samych gatunkach są z reguły lepiej dopracowane (wyjątki, buble pomijam z oczywistych względów). Mogę więc stwierdzić z czystym sumieniem że gdyby C1 była wydana kilka lat później też by wyglądała inaczej. Mam nadzieję że się tym razem nie zawiodę na C3 jako remake'u C1. Takie szczegóły jak artylerzyści widmo można by dopracować, nie zaprzeczam. Czekam z niecierpliwością na efekt.

  Wracając do tematu i jednostek. Ktoś poruszył tutaj kwestię tego że chociażby zachodnie nacje mają prawie identyczne jednostki, gdzie np. zachodni pikinierzy 17w. różnią się kosztami ulepszeń i w niektórych przypadkach siłą poszczególnych ulepszeń, gdzie koniec końców po zupowaniu otrzymujemy stricte identyczne jednostki. Z drugiej strony każdy wymaga balansu nacji. Każdy myślę że rozumie problem ukraińskich serdiuków, ale myślę że cały problem balansu producenci będą musieli jakoś zgrabnie rozwiązać, a i tak pewnie spora część osób będzie zawiedziona. Wystarczy że na taką ukrainę wyjedziemy z armatkami i zabawa się kończy ;) Bardziej boli mnie problem marginalnej roli algierii powyżej 10-20 minut gry, gdzie praktycznie ta nacja przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, ale należy pamiętać że koniec końców, wszystko zależy od graczy, co i jak będą grali. Jeśli ktoś na 2 godziny czasu pokoju z artylerią i takimi różnymi pierdołami będzie chciał grać algierią na dajmy na to austrię, wtedy to jest jego wybór czyż nie?
   
 2. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  He, he cytowanie oraz odnoszenie się do mojej wypowiedzi z przed pół roku zakrawa na nekromancję, ale gorzej jest kiedy nie rozumie się cytowanego tekstu.

  Przepraszam, ale dobrze jest czytać ze zrozumieniem. Cytowane przez ciebie moje słowa odnosiły się do C2, która bazowała na jednostkach z epoki Napoleońskiej, ale niestety była kiepsko z nią związana. Czyli chodziło tu o tematykę C2, a nie C1 jak ci się zdaje.

  W dyskusji z Warenem z przed pół roku wykazałem, że w ocenie, która gra jest lepsza/gorsza nie zawsze decyduje sukces marketingowy. To bardziej kwestia subiektywnej oceny oraz różnych gustów. Mnieman, że przypadek sukcesu marketingowego ryżu czy piwa wzgledem wina czy innego wykwintnego dania jest w takich kwestiach ocen wielce wymowny.

  Mam nadzieję, ze GSC dostrzeże liczne mankamenty wczśniejszych gier i postara się to naprawić w C3.
  Np. nowe jednostki, ich statystyki, organizacja, taktyka, walka powinny być lepiej oparte na danej epoce.
  Powielanie błędów z C1 czy C2 byłoby niedobre.
   
 3. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  Akurat tutaj nie liczę na jakieś widowiskowe premię do szarży i masakrowaniu jednostek od tyłu. Prosty do bólu rts-arcade.
  Tak, to trochę nekrofilia ale co zrobić :D
   
 4. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Jakby ktoś był zainteresowany to zebrałem dotychczasowe propozycje z tego wątku i przedstawiłem je tutaj:
  http://www.cossacks3.com/forum/inde...d-add-one-unit-to-cossacks-3.4542/#post-23568 ;)
   
 5. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Cóż moim zdaniem armia angielska w XVII w. powinna posiadać ciężką konnicę zwaną ,, Żelaznobokimi" , którzy zostali utworzeni przez Oliviera Cromwella. Część informacji tutaj http://www.historycy.org/index.php?showtopic=22371 . Piechotę Brytyjską w kolejnym stuleciu poszerzyłbym o Grenadierów Niemieckich. W owym czasie Niemcy z ich różnych państewek masowo służyli w armii brytyjskiej np. ci z Hesji - https://pl.wikipedia.org/wiki/Armia_najemna_Hesji-Kassel . Jeśli chodzi o armie Rzeczypospolitej w pełni popieram poszerzenie jej o Pancernych a także wzmocnienie Lisowczyków i Husarii ( obowiązek!). Co do czasów późniejszych to uważam , że w XVIII wieku RON powinien otrzymać nową jednostkę - Grenadierów Saskich , których wprowadził August II Mocny. Na koniec o Prusach. Powinni oni otrzymać w XVIII stuleciu nową jednostkę lekkiej piechoty - Jegrów. Powinni być oni niezwykle silni przeciwko wszelkim rodzajom przeciwników.
   
  Last edited: Apr 2, 2016
  arpe likes this.
 6. arpe

  arpe Active Member

  Przydają się te jednostki jak najbardziej, czym więcej tym lepiej byle dobrze zbalansowane.
   
 7. Perun

  Perun Member

  Żelaznobocy brzmią ok, za Hesów zaś mogą robić zwykli najemni Muszkieterzy z XVIII wieku w przerobionym ataszacie. Nowy pisał trochę na temat przerobienia najemników w ataszacie wojskowym tutaj.
  Nie rozpędzałbym się tak z ilością nowych jednostek i nie rozdrabniał na takie dalszoplanowe jak Grenadierzy Gwardii czy egzotyki pokroju hetmańskich Janczarów. W pierwszej kolejności powinniśmy się raczej skupić na tych najbardziej charakterystycznych i najliczniejszych. Polsce w XVIII wieku można np. wywalić Huzarów i w ich miejsce dać Kawalerię Narodową.
  Jegrzy mogą być, ale nie robiłbym z nich znowu takiego wunderwaffe. Za cenę większego zasięgu i celności musieliby mieć dość długi czas ładowania.
   
  Nowy likes this.
 8. Pio

  Pio New Member

  A jak ma wyglądać polska jazda lekka w C3? Podobnie jak C1?

  Poza tym w XVIII wieku w C1 polska nacja była wgl źle skonstruowana. Brakowało Kosynierów, Straży Przedniej, Kawalerii Narodowej, Dragonów, Strzelców, natomiast Huzarzy i Kirasjerzy wtedy na naszych ziemiach nie występowali. A polski Muszkieter pod względem wyglądu przypominał tego z czasów saskich, a nie stanisławowskich.
   
 9. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Hmm, kosynierzy to zaledwie parę miesięcy Powstania Kościuszkowskiego. Zwykli pikinierzy byli bardziej charakterystyczni. Huzarów i kirasjerów mogliby nam zamienić na kawalerię narodową i lekką jazdę straży przedniej, ale wtedy nasza jazda w stosunku do innych nacji byłaby słaba.
   
 10. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Oczywistym jest, iż husaria XVII wieczna musi być silniejsza od tej obecnie w kozakach 1 tak żeby opłacało ich rekrutować. Obecnie wystarczy budować kilka stajni i tłuc tylko lisowczyków i masą wygrasz. Z konsultacją z wieloma doświadczonymi osobami w scenie kozaków uważam, że takie zmiany należałoby koniecznie wprowadzić - cokolwiek aby husarie opłacało się robić. Inna sprawa to zamienienie lisowczyków pancernymi, którzy mają większą rację bytu w grze.
   
 11. Pio

  Pio New Member

  Akurat Straż Przednia była lepsza od Kawalerii Narodowej.

  My też powinniśmy mieć Strzelców.
   
 12. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  W oparciu o Empire Total War można w XVIII wieku można dodać kilka jednostek do jakiegoś moda lub jako dodatek do gry po premierze.

  - Cazadorzy ( Hiszpania) - dobrzy strzelcy ale bezużyteczni wręcz http://wiki.totalwar.com/w/Cazadores_(ETW_unit)
  - Gwardia Walońska ( Hiszpania) - elitarna jednostka piechoty , droga http://wiki.totalwar.com/w/Walloon_Guards_(ETW_unit)
  - Siemienowski Pułk Gwardii ( Rosja) - rosyjska piesza jednostka gwardyjska , droga http://wiki.totalwar.com/w/Siemenovski_Foot_Guards_(ETW_unit)
  - Hakapelici ( Szwecja) - Szwedzka lekka jazda wywodząca się z należącej do niej wówczas Finlandii http://wiki.totalwar.com/w/Hakkapeliita_(ETW_unit)
  - Wołoscy Bojarzy ( Turcja ) - lekka jazda o silnym ataku i wytrzymałości http://wiki.totalwar.com/w/Wallachian_Boyars_(ETW_unit)
  - Węgierscy Huzarzy ( Austria) - skuteczna lekka kawaleria http://wiki.totalwar.com/w/Hungarian_Hussars_(ETW_unit)
  - Gerylasi ( Hiszpania) - mięso armatnie , bardzo tani strzelcy o niezłym strzale ale nic poza tym http://wiki.totalwar.com/w/'Corso_Terrestre'_Guerillas_(ETW_unit)
  Angielska Gwardia Konna ( Anglia) - potężna ciężka jazda o znakomitej obronie http://wiki.totalwar.com/w/Horse_Guards_(British)_(ETW_unit)
  Francuscy Lansjerzy ( Francja) - świetna ofensywna jazda http://wiki.totalwar.com/w/Chevaux-légers_(ETW_unit)
   
  Last edited: May 2, 2016
  Hetman_Polny and [PR]Ernest like this.
 13. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ciekaw propozycje jestem za, ale nie byłbym za takim rozdrobnieniem. Na przykład Wołoscy Bojarzy mogliby być po prostu Bojarami z racji, że bojarzy nie byli tylko w Wołoszczyźnie, ale i w Mołdawii, a obstawiam że wyglądem i uzbrojeniem się zbytnio nie różnili.
  Ja już wcześniej postulowałem dodanie nizam-i-cedid do Turcji w ramach zapowiadanej "reformy militarnej" którą zapowiadali już twórcy. Będzie to coś takiego jak XVIII wiek tylko obejmujące wojsko. Znalazłem nawet teraz na tej wikipedii empire total war ich http://wiki.totalwar.com/w/Nizam-I_Cedit_Infantry_(ETW_unit)
   
  Hetman_Polny likes this.
 14. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Co do wieku XVII to można nieco wzorować się na tym modzie do Medievala 2 : Królestwa gdzie kampanię zaczynamy w 1618 roku i jesteśmy świadkami powstania Chmielnickiego , Wojny Trzydziestoletniej i Potopu.
   
 15. Warren

  Warren Active Member

  Dobrym pomysłem byłoby utworzenie moda do C3 od podstaw na podobieństwo Empire Total Wara - mam na myśli jednostki i statystyki. ;-)
   
 16. michaaaas

  michaaaas New Member

  W Empire na dobrą sprawę trzony armii nie różniły się za bardzo. Ja chętnie zobaczyłbym moda, w którym jednostki działałyby choćby minimalnie inaczej dla różnych nacji nawet bez zmieniania wyglądu. Np. piechota francuska i szwedzka bardziej zorientowana na atak wręcz, a brytyjska na ostrzał itd. Nawet minimalne różnice dodałyby trochę smaczku.
   
 17. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Fajnie jakby twórcy Kozaków jakiś czas czas po premierze wypuścili mini-dodatek z jednostką charakterystyczną dla każdej frakcji. Mogłyby być tu wykorzystane najlepsze propozycje od fanów np. Pancerni dla Rzeczypospolitej , Czerń Kozacka lub Mołojcy dla Ukrainy ( najlepiej obydwie te jednostki bo u Kozaków w piechocie tylko Serdiucy) , Żelaznobocy Cromwella dla Królestwa Anglii , Jazda Deli dla Turków Osmańskich czy Jegrzy dla Prus. Trochę szkoda , że póki co w grze najprawdopodobniej są tylko jednostki z jedynki z małymi wyjątkami jak np. Czajka.
   
 18. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Napisałem nieco propozycji na anglojęzycznym forum. Nie tylko na temat jednostek ale również ewentualnej kampanii o Potopie Szwedzkim i potencjalnie nowym trybie - historycznych bitwach.
   
 19. Kamilow

  Kamilow Well-Known Member

  Lista się rozrasta. Czekam na frakcje z przyszłych Dlc w tym oby Krym.

  Polish Armored Companion (Pancerni) - Heavy Cavalry
  Venetian Nobles (old type of heavy infantry , they looking something like knights) - Venice
  Prussian Jaegers (elite infantry)
  Cossaks with Sabres (light infantry) for Ukraine
  Ironsides for England - Heavy Cavalry ( They were formed by Oliver Cromwell)
  Cazadores (light infantry) for Spain
  Heavy Forgein Pikemens - Poland
  Household Heavy Cavalry for Austria
  Grenzers ( light infantry) for Austria
  Deli Horsmen (light Cavalry) for Turkey
  French Lancers
  Swedish Light Horsemen (armed with swords. Dressed in jackets and hats).
  Walloon Guards ( Elite Infantry) for Spain
  Walachian Boyars for Turkey
  Lifeguard Cossacks ( XVIII c. elite lancers) for Russia
  Hungarian Grenadiers for Austria
  Hessian Grenadiers for England
  Cossacks Pikemens for Ukraine
  Schiavoni (18th c. light infantry) for Venice
  Azzars ( light infantry , shooters) for Algieria
  Hakkapeliita (light cavalry) for Sweden
  Siemenovski Foot Guards (elite infantry) for Russia
  Hungarian Hussars for Austria
  Swiss Guards (elite infantry) for France
  English Elite Horse Guards
  Garde du Corps ( heavy elite cavalry) for Prussia
  Polish National Cavalry ( Lancers , available in XVIII century)
  Bashibozouk infantry for Algieria and Turkey
  Kalmuks (missile cavalry) for Russia
  Tabor ( war wagon) for Ukraine
  Guardias de Corps ( elite royal heavy cavalry) for Spain
  Nizam Infantry ( elite and late infantry) for Turey
  Stradioti (17th c. light cavalry) for Venice
  Swedish Imperial Grenadier ( formed by King Charles XII)
  Frei-korps (light infantry) for Prussia
  Coldstream Guards (elite infantry) for England
  Garde à Cheval ( XVIII c. Heavy Cavalry) for Russia
  Saxon Guard Grenadiers - for Poland ( formed by King Augustus II the Strong)
  Swedish Drabants ( XVIII c. Heavy Cavalry)
  Bosniak Corps ( Lancers) for Prussia
  Moscow Reiters ( XVII c. Heavy Horsemen) for Russia
  Chasseurs à Cheval (Light Cavalry) for France
  Mounted Nizam-I Cedit ( Elite Cavalry) for Turkey
  Royal Horse Guards ( Elite Heavy Cavalry) for France
  Desert Riders (Light Cavalry with sabres) for Algieria
  Mounted Cossacks Shooters ( Light Cavalry) for Ukraine
  Zaporozhian Infantry (shooters) for Ukraine
  Spanish Carabineers ( Light , Shooting Cavalry) for Spain
  Life Guards of Foot (Elite Infantry) for Sweden
  Hungarian Servant Shooter ( Light Infantry) for Poland

  Finnish Arquebusiers ( XVII c. infantry) for Sweden
  Mounted Grenadiers ( missile cavalry) for France
  Armed peasantry ( melee infantry) for Ukraine
  Venetian Guards ( XVIII.c Elite Infantry) for Venice
  Desert Shooters ( Light Infantry) for Algieria
  Armored Horse Guards ( XVIII c. Cavalry) for Venice
  Polish Voluntary Nobles ( Melee Cavalry) for Poland
  Heavy Warriors with Yatagan for Turkey
  Desert Horse Archers for Algieria
  Riflemans ( light infantry ,shooters XVIII.c) for England
  Armored Cossascks ( heavy cavalry) for Ukraine and Poland
  Royal Guards of Foot ( Elite Infantry XVIIIc.) for France
  Landsknechts ( Melee Infantry XVIIc.) for Austria and Prussia
  Lusitanian Dragoons (XVIIIc.) for Spain
  Death's Head Hussars (XVIIIc. Elite Cavalry) for Prussia

  Armenian Archers - for Turkey
  Uhlans (XVIIIc.) for Poland , Russia , Austria , Prussia
  Halberdiers Palace Guard (XVIIc. Elite Infantry) for Venice
  Prussian Imperial Guard ( Elite Infantry XVIIIc.)
  Potsdam Giants Grenadiers for Prussia https://en.wikipedia.org/wiki/Potsdam_Giants
  Boyar Druzhina ( Elite Heavy Melee Infantry XVIIc.) for Russia
  Mounted Jagers ( Missile , Shooting Cavalry) for Prussia

  Elite Pikeman Guard ( XVIIc.) for England
  Black Watch (Scottish Elite Guard XVIIIc.) for England
  Bedouin Swordsmen ( Light Melee Cavalry) for Algieria
  Guardias de Infanteria (XVIIIc.) for Spain
  Bedouin Infantry - Light Melee Infantry for Algieria
  Spanish Tercios ( XVII c. Heavy Infantry) for Spain
  Morlachs ( light infantry , irregulars XVIIc. ) for Venice https://en.wikipedia.org/wiki/Morlachs_(Venetian_irregulars)
  Narvsky Regiment of Foot ( XVIIIc.) for Russia
  Armored Sipahis - Elite Heavy Cavalry for Turkey
  Boyar Archers ( Heavy Missile Cavalry XVIIc.) for Russia
  Kökényesdy Riflemen for Austria (XVIIIc.)
  Albanian Warband (infantry) for Turkey
  Irish Legion ( infantry XVIII.c) for France
  Preobrazhensky Guard Musketeers ( Elite infanty XVIIIc.) for Russia
  Narke-Varmland Regiment of Foot (XVIIIc.) for Sweden
   
  Last edited: Sep 28, 2016
  Warren, Matkowski and arpe like this.
 20. arpe

  arpe Active Member

  Ja oczywiście popieram listę sporo tam jednostek co bym chciał osobiście, a o niektórych nawet nie marzyłem :p
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice