Problem z wlaczeniem gry.

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by Sick Wolf, Sep 25, 2016.

 1. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  Witam, wczoraj kupiłem na steam Cossacks 3 Early Bird. Instalacja przebiegła perfekcyjnie lecz po probie uruchomienia gry kończy się moja zabawa. Gra niby jest uruchomiona - widzę to w menedżerze zadań ale to wszystko.. Spójność plików sprawdziłem i niby wszystko jest w porządku. Proszę was o pomoc!
   
 2. `zerr

  `zerr New Member

  Pokazuje ci się okienko z wyborem, w jaki sposób uruchomić grę? Są tam trzy opcje - wypróbuj wszystkie. Pojawia się ikony gry na pasku zadań? Obserwuj w Menedżerze Zadań jaki czas procesora gra używa i ile pamięci - podaj wartości szczytowe.
   
 3. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  A wiec tak, wyprobowalem wszystkie trzy opcje uruchomienia. W pierwszych 2 opcjach nie pojawia mi sie nic na pasku zadan a zużycie procesora wynosi 40% i zuzycie pamieci 4.1MB. Przy trzeciej opcji uruchamia mi sie edytor ktory zuzywa 95% procka i strasznie zamula mi lapka.
   
 4. `zerr

  `zerr New Member

 5. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  Procek mam Intel Core i5-3317U CPU @1.70GHz 1.70GH, 8GB RAM i grafikę mam AMD Radeon HD 8500M/8700M i jest tez zintegrowana karta HD Graphics 4000 od microsoftu - myślę, ze sprzęt jest w porządku co do wymagań gry. Jesli chodzi o link to wyłączyłem plays.tv i nic nie pomogło, spróbowałem uruchomić jako administrator tez nic lecz nie rozumiem do końca ostatniego punktu ale gdy wszedłem w ustawienia zaawansowane wyświetla mi, ze komputer używa tej karty zintegrowanej, próbowałem to zmienić no ale mi nie wyszło.
   
 6. `zerr

  `zerr New Member

  W biosie komputera może zmienić używaną kartę - nie mam pojęcia, jak u ciebie może się ta funkcja nazywać. Testowałem grę na Intel HD Graphics 4600 i gra się spokojnie uruchomiła, tyle że podczas rozgrywki mam 15 - 20 fps, więc na Intel HD powinna działać. Ostatni punkt mówi o synchronizacji pionowej - w przypadku C3 ona miesza tylko podczas rozgrywki - potrafi wyłączyć grę/ komputer.
   
 7. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  No to jestem w kropce nad i ;) Zastanawiam się tez czy to nie ma związku z polska premiera gry, która ma być 1 października?
   
  Last edited: Sep 26, 2016
 8. Warren

  Warren Active Member

  Polska premiera gry miała miejsce 20 września. 1 października odbędzie się premierowy zjazd/spotkanie/event/impreza (poprawne podkreśl) fanów gry Cossacks 3 w Warszawie. :)

  Zresztą serdecznie zapraszam :p
   
 9. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  Aha.. No to nie wiem.. Napisalem do steam support ale podeslali mi tylko jakis link.. Sprobuje zrobic formata? Naprawde nie wiem :C Chce pograc a jedyne co moge to odpalic Cossacks Back to war albo European Wars albo wlaczyc jakis rosyjski stream..
   
 10. arpe

  arpe Active Member

  Masz aktualne sterowniki ? A jak z innymi grami ale tymi nowszymi czy działają bez problemów.
   
 11. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  Myślę, ze mam aktualne sterowniki, do grafiki na pewno bo aktualizowałem parę dni temu. Nie wiem jak z innymi nowszymi grami bo jedyna gra w która gram to lol a od czasu do czasu siadam do klasyka z młodości czyli Kozaków ;)


  @edit
  Nie było mnie dwa dni i własnie spróbowałem po raz kolejny odpalić Cossacks 3, wiem już gdzie leży problem "Your video card does not support hardware acceleration. Try to update your video card drivers." Zabieram się do pracy jak wyciągnę jakieś wnioski bądź uda mi się odpalić grę to napisze.
   
  Last edited: Sep 29, 2016
  Warren and [PR]Ernest like this.
 12. Sick Wolf

  Sick Wolf New Member

  Naprawione, az wstyd sie przyznac ale jak napisal arpe nie mialem aktualnych sterownikow chyba chodzilo o Directx, zaktualizowalem wszystko i moge grac.
  Temat do zamkniecia a ja dziekuje wszystkim za pomoc :)
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice