PT - czas pokoju

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by arpe, Mar 17, 2016.

 1. arpe

  arpe Active Member

  Kozacy 3 to remake Kozaków Back To War, twórcy pisali że zasady się nie zmienią w tym również PT.

  Co to jest PT ?

  Jest to czas pokoju w którym nie można się atakować. Mapa jest podzielona na 4 części, jeśli w czasie pokoju nasze jednostki wejdą na teren przeciwnika i zostaną zaatakowane lub zaatakują to z automatu giną.

  Czas pokoju ustawia się w ustawieniach przed grą. Z angielskiego jest to Peace Time. 0-60 pt liczone jest w minutach.

  W grze jest dostępnych kilka umownych czasów pokoju: 0 pt, 10 pt, 20 pt , 30 pt , 45 pt, 60 pt.

  Do tego dochodzą startowe surowce: 1000,5000 lub miliony.

  Daje nam to wszystko ogromne możliwości rozgrywki i zagrań taktycznych.

  Jeśli o czymś zapomniałem, a ktoś pamięta niech pisze :)
   
 2. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Jest jeszcze 4k (4000), ale tego się nie gra xD.
   
 3. Aduhi

  Aduhi Member

  A myślicie, że kolejność wbijania ulepszeń w uniwersytecie np. do kamienia ma znaczenie? Albo do plonów?

  EDIT: Jednak nie ma. Przeliczyłem to :)
   
  Last edited: Mar 17, 2016
 4. arpe

  arpe Active Member

  Tak i to ogromne :]
   
 5. Aduhi

  Aduhi Member

  To które ulepszenia najpierw trzeba dawać?
   
 6. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Jak weźmiesz najpierw ulepszenie do kamienia 400%, a potem 200% to wcale nie będziesz miał 600%. Jeśli weźmiesz 200% to cofnie Ci się ulepszenie 400%. Z jedzeniem to chyba inaczej. Bardzo ważne znaczenie też ma ulepszanie strzelców jakichkolwiek. Najpierw należy ulepszać siłę ognia w koszarach jak się da na maxa, a dopiero potem w uniwersytecie (każda jednostka ma inną kolejność ulepszania w uniwersytecie).
   
 7. Aduhi

  Aduhi Member

  A muszkieterowie mają możliwość ulepszenia siły ognia w uniwersytecie? Ja widziałem tylko opcje zwiększenia szybkostrzelności (po prawej stronie w uniwersytecie), a ulepszenia siły ognia to chyba są tylko do artylerii. Chyba, że się mylę. :)
   
 8. Aduhi

  Aduhi Member

  Liczyłem wartości ulepszeń dla jedzenia w przykładzie 200% i 20%. Przyjąłem 10 za jeden worek i czy wybrałem na początku 200%, czy 20% i tak wartość wyszła taka sama.
   
 9. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Mówię Ci jak jest z kamieniem. W uniwersytecie są nawet 4 ulepszania do siły ognia jednostek, w zależności na jakiej nam zależy (dragon, serdiuk) dla każdej w innej kolejności należy brać.
   
 10. Aduhi

  Aduhi Member

  Ja zawsze myślałem, że te ulepszenia w uniwersytecie dot. wzmocnienia siły ognia są do artylerii. Teraz dopiero widzę ile trzeba wiedzieć, żeby być naprawdę dobrym graczem :)
   
 11. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Są tez chyba ze dwa do artylerii, ale taka beczka, lufa, SiO3 i KNO3 to do siły ognia jednostek. Wszystkie kosztują tylko złota.
   
 12. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Niestety takie "ulepszenia" były lekko mówiąc debilne. Muszkiety strzelały niemal jak nowoczesne karabiny maszynowe. Te bzdety mogliby w C3 wyeliminować lub znacznie obniżyć ich skuteczność.
   
 13. arpe

  arpe Active Member

  Ma być 100 technologi do wynalezienia więc pewnie coś tam też pozmieniali.
   
 14. Aduhi

  Aduhi Member

  Według mnie technologie i jakiekolwiek ulepszenia to dobra sprawa. Oby ich było jak najwięcej. Super, jak pojawią się jakieś nowe, których nigdy nie widzieliśmy w poprzednich odsłonach serii.
   
 15. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  A to niby dlaczego debilne? Grając na 20pt 5k masz wszystkie ulepszenia i jeszcze 4 koszary 18 wieczne - gra robila sie nudna. Gdyby nie te ulepszenia to w ogóle byłaby nuda.
   
 16. arpe

  arpe Active Member

  Bardzo ta gra przyśpieszyła skoro tyle koszar w 20 minut dało się zrobić. Teraz tak nie będzie bo szybkość gry nie zależy od szybkości komputerów.
   
 17. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Będzie bo ludzie się nauczyli grać na takich prędkościach i nigdy nie widziałem żeby ludzie grali wolno. Zreszta te prędkości wcale nie sa aż tak szybkie i to mit ze od prędkości komputerów zalezy to. Jak grasz więcej niż dwie osoby to normalnie możesz ustawiać prędkość i nikt nie ustawia tak wolno jak w 2003 roku gry. Wtedy były też wolniejsze komputery i Internet. Dzisiejsze czasy pozwalają na szybszą grę i trzeba sie z tego cieszyć, chyba ze ktoś woli kozaków 2 gdzie można było w międzyczasie zrobić sobie kanapki bo tak się wszystko włóczyło. To są standardowe prędkości, a i tak nie najszybsze. Przez te lata doszło też sporo taktyk, które pozwalają znacząco przyśpieszyć rozbudowę.
   
 18. arpe

  arpe Active Member

  To nie jest mit że zależy od szybkości komputerów. W 2002-2003 roku z winy komputerów wszyscy mieli laga jak 1 osoba miała tak potem wszyscy go mieli. Teraz będzie serwer od tego i inne technologie.
   
 19. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Tak jak mówię nie chcem kozaków 2 i sztucznego spowalniania gry. Dzisiejsze czasy pozwalają na dynamiczniejszą rozgrywkę.
   
 20. arpe

  arpe Active Member

  Teraz nie będzie sztucznego spowalniania gry. Będzie stała prędkość teraz jak i później za 5-10 lat. A nie że w 2003 roku gra chodziła wolno a teraz ? W 20 pt 4 baraki 18 wieczne.

  Dla mnie to super :] czym gra bardziej dynamiczna tym lepiej dla esportu i rozgrywek multi.

  Mimo że od nowa będę się uczył grać to nic nie szkodzi :D
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice