PT - czas pokoju

Discussion in 'Dyskusje ogólne' started by arpe, Mar 17, 2016.

 1. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Napisałeś nieprawdę, ja chcę bankierów, wielu innym ten pomysł też się podoba, więc twoje powyższe przypuszczenie było fałszywe.
   
 2. arpe

  arpe Active Member

  Kto chce bankierów oprócz ciebie ?

  Nigdy nie pisałeś osobno o nich zawsze ich dodawałeś do ogółu, gdzie niektóre zmiany były ok. Zapytaj osobno tylko o bankierów.
   
 3. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Każdy kto dostrzega korzyść w dużej pożyce złota na początku gry kiedy brakuje surowców na szybką rozbudowę.
  Przejrzyj tematy C3 economy oraz C3 wishilst na anglojęzycznym forum, tam znajdziesz fanów nowych pomysłów, w tym prostych bankierów.
   
 4. arpe

  arpe Active Member

  Który post pisze tylko o bankierach i kto go popiera.
   
 5. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Od siebie dodam, że niecierpię gier z przejmowaniem włączonym z wymienionych przez Nowego powodu. Kopalnie i inne budynki traci się zbyt łatwo. Sam fakt zajęcia jednej kopalni np. z 20 chłopami przez kilku piknierów to kpina.
   
 6. arpe

  arpe Active Member

  Na krótkim PT tak, jak grasz na długie PT z murami to inaczej się gra. Rasze na kopalnie są denerwujące wystarczą małe szybkie oddziały by przejąć kopalnie i trudno reagować by wysłać coś szybko jako wsparcie.

  Kopalnie się obstawia kilkoma pikami oraz konrtoluję sie mapę a najbardziej to własny teren.
   
 7. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Rzadko piszę tylko na jedną szczegółową propozycje. Zwykle zestawiam je w większej całości dla powiązania kilku spraw ze sobą. Dlatego nie znajdziesz postu tylko o bankierach, którzy są takim szczególikiem, który dobrze jest przedstawiać razem z innymi kwestiami ekonomii.

  Jednak możesz przejrzeć np. posty #14, 18, 19, 20, 39 tam m.in. podałem ten pomysł i znalazł on uznanie u czytelników.

  He, he to niby rozwiązanie problem, o którym pisał [PR]Ernest? Ty chcesz uświadamiać klanowicza, który na C1 zęby zjadł, jak wyglada gra na różne zasady? :D:D:D
   
 8. arpe

  arpe Active Member

  A ty wiesz ile ja grałem ? i na jakich zasadach ? Myślisz że arpe to mój nick z cossacks 1 ? Jesteś w błędzie i w nim pozostaniesz :)

  Odnośnie zmian może z 2 osoby coś tam popierały, ale ja tak samo przecież ? Niektóre rzeczy są ok.

  Ale wrzucasz wszystkie zmiany do jednego kotła i w tym badziewne pomysły np z bankierami.
   
  Last edited: Mar 31, 2016
 9. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Wnosząc co wypisujesz na forum mogę domyślać się, że w grze nie dorównujesz w/w klanowiczowi.
  Nie masz nawet sensownych własnych propozycji zmian dla C3, tylko powielasz czyjeś pomysły np. moje. :D

  Zatem nie pisz, że to badziewne pomysły, bo wtedy wychodzisz na kogoś kto co najmniej w części popiera takie pomysły.

  Bankierzy z pewnością nie są badziewnym pomysłem. Do C3 bankierzy wnosiliby powiew świeżości, która na pewno nie zaszkodzi tej grze. Oni mogą nawet zwiększyć dynamikę, bo na starcie możesz pożyczyć znaczną sumę złota potrzebną dla szybkiego rozwoju.

  Nie będzie potrzeby ciułać długo masy kamieni ani drewna, aby wymieniać je na złoto. Z pożyczką na wstępie budujessz więcej, szybciej przechodzisz do kolejnych etapów rozgrywki, tworzysz większą armię itd.

  To prosty pomysł na dodanie czegoś nowego, dobrego.
   
 10. arpe

  arpe Active Member

  Ja nie mam zamiaru jakoś dorównywać klanowiczom w poziomie. Nie grałem sporo czasu, szukasz dziury w całym sprzeczki... Ja nie powielam twoich pomysłów, sporo osób pisało, że by chciało lepszego balansu jednostek lub zwiększania ich liczby. To jest chyba oczywiste ?. Wkładasz chore umysłowo twoje pomysły między wierszami. Raz dodajesz np możliwości zróżnicowania rolnictwa i do tego dodajesz też np bankierów. Piszesz o balansie dodając na boku do tego morale. Ktoś popiera posta bo są nowe jednostki, lecz w tym samym kotle jest również morale. Tak jak ci pisałem nigdy nie poprę tych zmian między wierszami, które zniszczą cały gameplay.

  Chcesz niektóre zmiany zrobić tylko pod siebie, już pisałem zrób sobie nową grę. Cossacks 3 to jest ramake 1 i większość osób dlatego się zainteresowało tą grą. Chcesz zmian zrób sobie własnego moda. Piejąc na angielskim forum, by twórcy przełożyli grę ze względu na by mieli czas wprowadzić twoje zmiany to jest chore !! Gdzieś czytałem o tym jak pisałeś o przełożeniu. Ty nie chcesz popuścić zmian pod siebie, uparłeś się jak osioł. Myśląc że te zmiany są dobre dla gry, mam na myśli: Morale, Wytrzymałość, Pontony, Fortece, Bankierzy.

  Ciekawe jaki jest twój poziom w C1, pewnie alfa tester, którego ostatnio ukazałem by cie rozwalił na wszystkie możliwe zasady.
   
 11. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Powielasz moje pomysły co potwierdza choćby twój post #47 w temacie głębia kozaków. :D

  Nie rozumiesz jednak wielu moich propozycji dlatego uparcie twierdzisz jakobym postulował zmiany tylko pod siebie.
  Na forum moje propozycje do C3 mają dużo większą popularność niz twoje biadolenie o multui i innych duperelach.
  Czyli ludzie są bardziej zainteresowani propozycjami zmian niż odświeżaniem starocia tylko nową grafiką.

  Ja nie postulowałem przełożenia daty wydania gry. Zauważałem jednak, ze twórcy sami to czynią, mają więc wiecej czasu na wprowadzanie dobrych zmian. Wtedy nawet morale, wytrzymałość, pontony, fortece, bankierzy, które nie są moimi pierwszoplanowymi propozycjami są do zastosowania. Te elementy występowały już w wielu grach, także produkcji GSC, nawet w C1 były mosty, ogromne fortece, 100% wytrzymałość, 100% morale itd. Ja chcę by twórcy gry to poprawili.

  Wystarczy jeśli popracują nad balansem, jednostkami, budynkami, okrętami, organizacją wojsk, technologiami, dodadzą więcej uprawnych pól, zwierzaków, produkcję, handel zamorski, a gra już będzie dużo ciekawsza.

  Mój poziom gry w C1 nie ma tu nic do rzeczy.
   
 12. Aduhi

  Aduhi Member

  Ja pragnę tylko przypomnieć o tym, że piszecie w temacie "PT - czas pokoju". Rozmawiałem z arpe o stworzeniu tego tematu, w celu zrobienia mini poradnika do gry, który pomógłby takim graczom jak np. ja (Ernest wie ile mi brakuje umiejętności :)). Ale, jak chcecie, kontynuujcie. Przyniosę sobie popcorn :D
   
  Last edited: Mar 31, 2016
 13. arpe

  arpe Active Member

  Poziom gry ma sporo do rzeczy. Jak coś nie idzie lub ktoś nie potrafi grać zawsze łatwiej jest narzekać na balans na brak ekonomii.

  Każde PT gra się inaczej i jest odpowiednia taktyka. Jeśli się gra no rules ekonomia wygląda inaczej. Pisał o tym Warren, który znacznie lepiej wie o mechanice niż Nowy.

  Najlepszymi graczami w Cossacks są ci którzy grają multipalyer, a nie ci którzy myślą tylko o kampanii lub gry z kompem jak Nowy :)
   
 14. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Ja natomiast pragnę przypomnieć o zachowaniu jakiejś kultury (nie tylko w tym temacie). Już pomijam fakt, że dyskusje są często prowadzone nie w tych tematach co trzeba :p. Ja nie lubię 0pt bo nie umiem 0pt to proste. Wiele ludzi lubi grać z przejmowaniem budynków i kopalń ja nie. Powiedziałbym, że jest to podzielone po połowie. Jest równa liczba graczy którzy są zwolennikami tego rozwiązania i tego.
   
 15. arpe

  arpe Active Member

  Jak wyjdą kozacy 3 będę próbował wszystkich zasad. Ciekawe jakie turnieje i portale będą powstawać. Czy nadal w modzie będzie 2vs2 czy też 1vs1.

  Osobiście wolę 2vs2 :) Qurde nie mogę się doczekać na nowo wszystkiego się uczyć. PT jest to jedna z najlepszych opcji jakie można było wymyślić do multi.

  Każdy jest w stanie sobie upodobać ulubiony czas pokoju :). W starcrafcie czy też w company of heroes gra się zawsze tak jakby na 0 pt. A tutaj mamy tyle możliwości i to jest potwierdzone że twórcy pozostawią te ustawienia.
   
 16. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Bardzo by ułatwiło graczom dodanie opcji market/ no market i dc/no dc w opcjach na takiej zasadzie co brak murów i artylerii. Bardzo wiele zasad wymaga tych dwóch czynników, a niektóre nooby pomimo ustalanych zasad i tak robią po swojemu. To psuje rozgrywkę, dlatego większość fanów ucieszyłaby się z dodatkowych opcji gry.
   
 17. arpe

  arpe Active Member

  Tych zasad nie będzie, ale twórcy gry pisali że jak społeczność będzie chciała dodać coś nowego to trzeba pisać o tym. Na razie i tak niech pierw gra wyjdzie, a potem można ich atakować o różne rzeczy :)

  PS. Atem teraz wszedł na forum, ja go nie widziałem tutaj od kilku tygodni :]
   
 18. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  To jest bardzo proste do dodania i mam nadzieję, że twórcy ugną się pod tą prośbą. Jest opcja wyłączenia murów to powinna być tym bardziej opcja wyłączenia dc czy marketu. Ułatwiłoby to grę - nie byłoby oszustów. Ludzie i tak będą grali te zasady, tylko że jak zwykle będą mieli pod górkę. To od deweloperów zależy czy ułatwią życie graczom.
   
 19. Nowy

  Nowy Well-Known Member

  Zamiast dodawać dziwaczne opcje no market, no art, no diplo lepie jest wprowadzić moje propozycje zmian w C3. Np.

  1. Wprowadzić nową ekonomię, ograniczajac znaczenie kamienia oraz kopalni złota. Wprowadzić bardziej realną gospodarkę, handel zamorski, dodać bankierów z pożyczkami itd. Zmieni to znacznie rolę rynku. Będzie tam mniej trików, a więcej realnego handlu oraz normalnej gospodarki.

  2. W diplo dać innych najemników dla różnych nacji dla zachodniej, wschodniej Europy oraz krajów ottomańskich.
  Wyrzucić z diplo grenadierów, Sicze, 18 w.dragonów. Osłabić ogniste strzały łuczników względem budynków z kamienia.

  Wtedy ludzie będą grali z najemnikami lepiej dostosowanymi do danej epoki. Nie będzie wkurzających rajdów pomieszanych łuczników i grenadierów oraz OP dragonów, dostępnych nawet w 17 wieku!

  Najemnicy będą po prostu uzupełnieniem podstawowych jednostek. Ich najem szybko zwiększy armię, ale będzie kosztowny. Rola najemników będzie lepiej odzwierciedlona, gracze będą mogli należycie ich używać.

  3. Poprawić artylerie, zmniejszyć celność strzału, zwłaszcza na większe odległości, ograniczyć zawodne wielolufówki, poprawić moździerze, można nawet dodać artylerzystów, różną amunicję i efekty podobne do C2. Artyleria stanie się sensowniejsza i bardziej grywana.

  Wtedy różne PT będą miały także większy sens.
   
  Last edited: Apr 1, 2016
 20. arpe

  arpe Active Member

  1. To byś musiał sobie dodać w modzie :D
  2. Wywalisz sicze z diplo to gra na rasha,rajdy wzmocni np ukraine trudniej będzie ich kontrować. Strzały z łuczników muszą zostać w innym przypadku czym mury, budynki będziesz rozwalać we czesnym etapie gry ? Trzeba wtedy dodawać nowe jednostki np tych saperów, jakie koszty i znowu są obawy czy to nie zmieni za bardzo gry. Jedynie z czym się zgodzę to że 18 w. dragoni są zbyt mocni. Oraz z nowymi jednostkami w diplo, czym więcej tym lepiej.

  Rajdy to element taktyki, jeśli ktoś nie potrafi na to grać to najlepiej to wywalić to jest chore... i ograniczające grę. A przecież kochamy ją złożoność w postaci zagrywek. Usuwając rajdy pozbywamy się elementu gry. Robiąc grę gorszą.

  3. Wielolufówki są dobre i nie ma sensu tego ograniczać są skuteczne na te wszystkie gromady wojsk w jednym miejscu. Co zmuszą do manewrowości. Są osoby które ograniczają grę poprzez zasady no art, ograniczają wtedy też ekonomię itd. To wszystko jest powiązane ze sobą. Ale jeśli ktoś nie potrafi grać na wielolufówki to odrazu je ograniczać ? Zwykła artyleria nie robi zbyt sporych obrażeń jeszcze jej zmniejszać celność ? To mi się nie podoba !!

  Jedynie co by było ok to artylerzyści, różna amunicja...
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice