Większe mapy, mniejsze jednostki, większe budynki...

Discussion in 'Propozycje' started by Stalk, Nov 1, 2015.

 1. Stalk

  Stalk New Member

  Tak jak w temacie.
   
 2. osa1999

  osa1999 New Member

  Pamiętam że jak grałem w dwójke to mnie denerwowały strasznie duże budynki (nie było ich gdzie postawić xD) lepiej by było jakby zrobili żeby dało się obok siebie budynki stawiać a nie tak że trzeba odstępy robić bo to głupio wygląda i w dodatku jest nie wygodne... a w jedynce chyba mapy były dość duże o ile dobrze pamiętam ?
   
 3. st.wood

  st.wood Member

  Zdecydowanie powinny być mniejsze jednostki lub jakoś powinni to w inny sposób poprawić, bo jest dziwnie zdecydowanie. Co do map to mogli postawić na większe możliwości generatora lub coś w ten deseń.
   
 4. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  To jest prosty RTS, nie Total War, a koniec końców przede wszystkim to gra... Nie ma co tu oczekiwać rzeczywistych proporcji na każdym kroku bo takie rzeczy jak skale budynki-jednostki itp to byłby pikuś przy pozostałych uproszczeniach.
   
  Nowy likes this.
 5. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Mówisz tak jakby Total War nie był też jedynie prostym RTSem ;)
   
 6. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  Hm... Jeżeli chodzi o kwestię wielu aspektów gry. Tak. Jest to cholernie skomplikowany RTS który naprawdę stara się oddać klimat chociażby samych bitew. Oczywiście to tylko gra, ale porównując same systemy bitew... powiedz mi: Jak bardzo realistyczne są bitwy te których możemy doświadczyć w C1 a tych w serii Total War? (Ja akurat dla jasności grałem w Rome 1 TW i powiem tak. Sama rola konnicy, pikinierów/falangitów itd jakie mogą odgrywać na polach bitew, a to co się dzieje w C1 jest dla mnie przepaścią jeżeli chodzi o realistkę bitwy)
   
 7. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Nie przesadzałbym z tym skomplikowaniem ;) Prosta zasada kamień-papier-nożyce, formacje, system morale, zmęczenia, jakieś szczątkowe wykorzystanie terenu - no i z grubsza to tyle. O trybie na mapie to już nawet nie wspominam bo prościej to już się chyba nie da, a do gier paradoxu chociażby to to nawet startu nie ma.

  W porównaniu do C1 może i przepaść ale to wynika z innego charakteru rozgrywki. C2 fakt, że nieudolnie, ale jednak oddryfowało z charakterem rozgrywki w kierunku bitew z Total Warów implementując większość z ww rzeczy i znacznie zmniejszając tę przepaść. Nie zmienia to faktu, że od poziomu TW do jakiejś namiastki realizmu to by się jeszcze parę takich przepaści znalazło :D

  Jedna i druga seria są kierowane do raczej szerszego grona odbiorców to i do realizmu podchodzą dosyć luźno, co z resztą wcale graczom nie przeszkadza bo z założenia to jedynie proste i przyjemne gry dla przeciętnych zjadaczy chleba a nie jakieś naprawdę skomplikowane symulatory pól bitewnych.

  Toteż zgodzę się, że nie ma co aż tak czepiać jakiś pierdółek, niemniej pomysł możliwości bardziej zwartej zabudowy wydaje mi się w porządku.
   
  Nowy likes this.
 8. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Po co Ci tania podróbka Total wara?
   
 9. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  @Hetman_Polny

  Pewnie coś w tym jest co piszesz, ale z mojego doświadczenia, a w C1 grałem spooory czas... trochę na singlu za dzieciaka, później ładnym parę lat na multi, to sam pomysł większych map jest zbyteczny według mnie. W opcjach masz możliwość zagrania na mapie 2x / 4x, ale jak dla mnie już sama gra na mapie 2x była dosyć... męcząca. Kozacy tracili wtedy całą swoją dynamikę i szczerze przy systemie ekonomicznym jaki tu jest czyli nieskończone złoża surowców, masa jednostek itd. zaczynają tracić swoją grywalność. A te cechy dla mnie w C1 to ogromny atut. Nie to co długie rozgrywki i ciupanie surowców jak chociażby w Age of Empires.
   
 10. [PR]Ernest

  [PR]Ernest Moderator Staff Member

  Dla fanów kozaków 2, gra na mapie x4 na 2h pokoju to raj z pewnością :).
   
 11. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  Po prostu tam jest inna gra... co tu dużo gadać. C1 i C2 łączy tylko wspólny tytuł i tło historyczne.
   
 12. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  No dokładnie, mi chodziło jedynie o to, że Total Wary nie są wcale skomplikowanymi grami, a nie o to która formuła gry jest lepsza.

  Co do map to faktycznie w jedynce były wystarczająco duże, to nie seria Stronghold gdzie nawet na największych mapach zamki przeciwników na siebie wrastały z braku miejsca :D
   
 13. TimGrayson

  TimGrayson New Member

  Mi tam się podoba Cossacks bo jest lepszy niż AoE gdzie animacje jednostek są gorsze jakby brakowało co drugiej klatki.
   
 14. st.wood

  st.wood Member

  Grałem w AoE i Total War, ale to bez porównania gorsze gry niż Cossacks, przynajmniej według mnie (chodzi o stare wersje, czyli AoE2 i Shogun Total War).
   
 15. TimGrayson

  TimGrayson New Member

  Mi AoE nie podobał sie do końca nigdy bo działa były poprostu nie realne zwłaszcza w AoE III na statkach - jakas parodia ;/
   
 16. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  Kojarzycie intro z AoE II? Ta gra to bardziej szachy ;)
   
 17. Hetman_Polny

  Hetman_Polny Member

  Coś kojarzę ;)

   
 18. [PR]GuteK

  [PR]GuteK Member

  Grałbym :D
   
 1. This site uses cookies to help personalise content, tailor your experience and to keep you logged in if you register.
  By continuing to use this site, you are consenting to our use of cookies.
  Dismiss Notice